سایت moz چه سایتی است و چه سودی از کجا سئو سایت ما دارد؟

/ p>

معرفی سایت moz

سایت moz در واقع یک وب سایت جامع است که بخشی از فعالیت آن به بررسی وب سایت های دیگر و رتبه بندی آنها را پرداخت می کند. بررسی سئو سایت همچنین بخشی از کارهایی است که در این شرکت به آن پرداخته شده است.

اما بد نیست تاریخچه از این وب سایت و همچنین عملکردی از آن شناخته شده است

این وب سایت در سال 2004 در شهر سیاتل واشنگتن توسط آقای رند به همرا مادرش جانم جیلیان تاسیس شد. در اکتبر سال 2005 میلادی اولین رتبه بندی سایت های خود را منتشر کرد که در آن از فاکتورهای این شرکت استفاده شده بود. در ماه فوریه سال 2007 میلادی نیز نسخه تحت عنوان پرو یا همان نسخه حرفه ای به سایت اضافه شد که در پرداخت مبلغ مختصر خدمات تجزیه و تحلیل سئو سایت و بهینه سازی سایت از نظر سئو فراهم می کند. در سال 2008 این وب سایت خزنده قدرتمند خود را در زمینه وب معرفی کرد که نام آن mozscape بود. این خزنده بسیار پرقدرت و مقیاس فراوان بود در سال 2009 میلادی کد tagfie توسط این سایت به دنیا آمده است. در رابطه با این کد ها و سایر موارد در آینده منتشر خواهد شد. در همین سال این شرکت دارای 5000 عضوی است که از خدمات حرفه ای این وب سایت استفاده می کنند. این خلاصه ای از چند سال فعالیت این وب سایت است و در واقع بهتر است بگوییم این شرکت بود. بهینه سازی سایت معرفی شد که برای کاربران بسیار جالب و جذاب بود.

اما دو فاکتور مهمی که این وب سایت برای ارزیابی وب سایت ها معرفی کرد و قدرت سایت را از نمایش های مختلف نشان می دهد page authority و دامنه مقام نام دارد. اگر وبمستر باشید قطعا نام این دو فاکتور را شنیدید. moz با استفاده از این دو فاکتور به طور مختصر و سودمند، یک سایت را معرفی می کند.

& nbsp؛

معرفی امکانات سایت بهینه سازی سایت موز

چندین سال است که تصمیم گرفتیم معرفی سایت های سئو را معرفی کنیم و ماکان را معرفی کنیم. همه سایت ها مانند ابزارهایی هستند که دارای نقاط ضعف و نقاط ضعف هستند که با معرفی ما توسط آن پیدا کردن و قدرت بهینه سازی وب سایت خود را بالا ببرید.

& nbsp؛

آنالیز سایت با موز

ابتدا ورودی سایت در قسمت URL را کلیک کنید تا آدرس سایت خود را کامل کنید تا جستجو کنید تا تجزیه و تحلیل وب سایت شما آغاز شود. پیشنهاد می کنیم یک حساب کاربری با ایمیل خود بسازید تا تجزیه و تحلیل کامل و بدون محدودیت مشروع باشید.

قسمت اول لینک های ورودی می باشد که به معنای ورودی سایت شما می باشد. همان لینک های سایت می باشد البته ناگفته نماند در نوار بالا زیر مکان آدرس سایت اطلاعات Domain Authority و Page Authority و لینک های تاسیس شده هم نمایش داده می شود کهدامین اتوریتی وضعیت اعتبار دامین شما است که از 1 تا 100 می باشد. پیج اتوریتی هم همین طور است، اما Linked Links به معنای مقدار لینک های سایت شما است که نشان می دهد.

در قسمت لینک های ورودی ستون اول عنوان و لینک های داده شده به سایت شما و Link Anchor Text هم کلمه آن با آن لینک نشان داده شده است. Spam Score هم قادریست است که به طور مداوم به سایت سئو موز اضافه شده و درصد اسپم یا هرز دامنه را نشان می دهد. PA و DA هم به ترتیب اتوریتی پیچ و دامین اتوریتی توضیح داده شده توسط سایت moz ارائه و آپدیت می شوند.

قسمت فقط کشف شده هم به دقیقا زمان کراول یا دیدن تمام لینک ها در قسمت تاریخ به روز شده UTC نمایش داده می شود حتی با زمان ساعت و دقیقه!

قسمتهای بالای صفحه مربوط به لینک داخلی داخلی سایت خودمان است که معتبرترین و با ارزش ترین ها نشان می دهد که گزینه هاش تکراری هستند.

PA صحیح Page Authority یا پیج آتوریتی است که در مقالات طراحی سایت از این نماد استفاده می شود. در علم طراحی وب سایت پیج آتوریتی یک الگوریتم برای ارزیابی وب سایت و وبلاگ شما است که نشان دهنده قدرت و اعتبار صفحه شما است و الگوریتم آن را می توان از سایت موز دات کام تهیه کرد.

همانطور که می دانید، روند به روز رسانی پیج رنک گوگل بسیار زمان بر است و شما نمی توانید مدت زمان زیادی را ببینی تا ببینید که جایگاه وب سایت شما و تصمیم گیری برای بهبود آن. پیج آتوریتی براساس داده های Mozscape ایندکس و داده هایی مانند تعداد بک لینک، MozRank، MozTrust و ده ها فاکتور دیگر تعیین می شود.

این فکتور یک مدل ماشینی است که برای اطلاع یافتن و پیش بینی یا یافتن الگوریتمی که بهترین ارتباط را با رتبه بندی نتایج جستجو دارد استفاده می شود. پیج آتوریتی می تواند با به روزرسانی های متوالی خود کمک بهتری برای ارزیابی سایت یا سایتی که می خواهید برای پیوند از آن استفاده کنید.

پیج آتوریتی چیست؟

پیج آتوریتی معیارهایی است که وب سایت ها را از 1 تا 100 امتیاز می دهد و هرچند این تعداد به 100 نزدیک تر است، وب سایت شما بهتر از آن خواهد بود.

در قدرت صفحه چندین فاکتور بهینه سازی سایت و بازاریابی آنلاین از سراسر وب گنجانده شده است.
شما باید برای محاسبه مقدار قدرت صفحه باید از سایت Open Site Explorer و moonsy.com استفاده کنید یا از Toolbar رایگان MozBar استفاده کنید. موز پاپ تمام عوامل اندازه گیری قدرت تجزیه و تحلیل خود را در ابزاری به نام “Mozscape API” قرار داده است.

پیج آتوریتی معیارهایی است که مشخصه قدرت یک دامنه و زیر دامنه ها و یک صفحه از سایت را در موتورهای جستجو مشخص می کند. سایت moz.com بر اساس فاکتورهای بسیاری مانند بک لینک، کیفیت لینک های باینری، تعداد ایندکس های مفید، میزان اشتراک در شبکه های اجتماعی معتبر و … تعیین تعداد پیج آتوریتی.

مناسب برای پیج آتوریتی و دومین آتوریتی

پاج اتوریتی و دومین آتوریتی از تعداد 100 مشخص می شود. و همانطور که گفته شد هر چه تعداد به 100 نزدیکتر است، نشان دهنده قدرت بیشتر دامنه و صفحه در موتورهای جستجو است. جالب است بدانید که شاید بوان گفت که با تقسیم عدد پیج آتوریتی و دومین آتوریتی 10 برابری را به دست می آورد!

البته باید اشاره کرد که گوگل هیچ وقت تا رسما اتوریتی سایت Moz را تایید نکرده است و به نظر می رسد که الگوریتم فعلی اتوریتی دارای مشکلات باشد. به عنوان مثال وبلاگ هایی که از سیستم های وبلاگداری استفاده می کنند، به دلیل بالا بودن اتوریتی دامنه اصلی وبلاگ را به راحتی و به سرعت ووریتی بیش از 30 می شود. در حالی که ممکن است موتورهای جستجو چنین رنکی برای آنها نداشته باشند. همانطور که اشاره شد در فقدان پیج رنک گوگل، در حال حاضر توانسته است تا حدودی به پیج رنک برسد. البته برخی از سئوکاران تأکید می کنند که آتوریتی بیشتر به تجارت می پردازد تا فنی. و برای فروش بک لینک و نشان دادن دامنه به مشتری می تواند کاربرد داشته باشد.

یج آتورییتی

منظور از PA و DA

PA همان Page Authority یا پیج آتوریتی و DA نیز همان Domain Authority یا دومین آتوریتی است.

موز رنک Moz Rank

موز رنک تقریبا شبیه پیج رنک است و توسط سایت seomoz ارائه می شود و همچنین نشان می دهد قدرت سئوئی یک سایت. موز رنک عددی بین 0 00 تا 9 99 می باشد. و همانند پیج رنک، حداکثر مقدار آن 10 است.

نکته: پیج آتوریتی و دومین آتوریتی نسبت به www حساس هستند و نتایج با www و بدون www متفاوت خواهد بود.

چگونه می توان پیج آتوریتی و دومین آتوریتی پیدا کرد؟

مرجع اصلی تعیین پیج آتوریتی و دومین آتوریتی آدرس زیر است:
https://moz.com/researchtools/ose

اگر شما قصد راه اندازی ابزار تجزیه و تحلیل پیج آتوریتی را داشته باشید، می توانید از API سایت moz.com استفاده کنید توضیحات آن را در لینک زیر داده شده است:
https://moz.com/help/guides/moz-api

روش افزایش پج آتوریتی

1 – افزایش شاخص های مفید وب سایت (صفحات تگ ها و دسته بندی ها اگر دارای مقادیر کافی باشند جزء ایندکس های مفید محسوب نمی شوند)
2- افزایش تعداد لینک های داخلی سایت (در متن پست ها به داخل صفحه خود لینک دهید. بهتر است این کار را به صورت دستی انجام دهید از پلاگین استفاده ننمایید)
3- افزایش لینک های مفید هم دامنه ریشه و هم لینک های
4- بالا بردن کیفیت لینک ها (گرفتن لینک های با قدرت نفوذ دامنه بالا (
5- بهبود سئو
6- بهبود محتوای محتوا
7- سرعت و به روزرسانی سایت
8- افزایش تعداد اشتراک لینک های سایت در شبکه های اجتماعی معتبر

البته فاکتورهای ذکر شده برای افزایش <قوی> افزایش اتوریتی در طراحی سایت ثابت نیستند و مرتب در حال تغییر هستند. فاکتور اصلی در افزایش اتوریتی ، تعداد بک لینک دامنه های مختلف می شود اما اکنون به نظر می رسد اهمیت این فاکتور کمی کاهش یافته است و تعداد شاخص های سودمند و پیوند در داخل مطالب بیشتر اهمیت یافته است اند.

& nbsp؛

دسته بندی : افزایش فروش سایت