کل سایت های دنیا از نظر کسب درآمد سه دسته هستند:

1- سایت هایی که قصد دارند داریمن زای می شوند. به شکل مستقیم (فروش، خدمات، واسطه گری و …)

2- سایت هایی که به منظور بازاریابی تاسیس شده اند و وسیله ای برای افزایش بازار یک تجارت فیزیکی هستند.

3- سایت هایی که قصد هیچ گونه درامدی ندارند، سایت هایی هستند که صرفا به منظور قصد گذاشتن یا عقب نماندن از روزگار (!) و ثبت نام دامنه آن در کارت ها و کاتالوگ هایشان تاسیس می شوند، در این دسته قرار می گیرند گیرند.

& nbsp؛

سایت های دسته اول ممکن است به هر شکلى دارمند زا باشند. فروش مستقیم محصول. خدمات ارائه شده از قبیل طراحی وب سایت و یا جستجوگرهای جذاب مانند سایت های تبلیغاتی.

سایت دسته دوم، همیشه یک تجارت مستقل وابسته هستند.مثلا یک دوربین مدار بسته، بدون شک، یک شرکت یا فروشگاه فیزیکی دوربین مداربسته است که قصد دارد از طریق اینترنت نیز جذب مشتری.

درباره سایت های دسته سوم هم حرفی برای گفتن نداریم!

اما در جهان، وب سایت ها به چه قصدی ایجاد می شوند؟ همیشه در همه جای دنیا، وب سایت ها قبل از تاسیس، برای اهدایی هدف گذاری شده اند. به این فکر می کردند که چه سایتی برای چه دلیل با چه مقدار سرمایه برای معرفی و تبلیغ ایجاد می شود و بررسی می کنند که چه مقدار سود و زمانی که به نقطه سر رسیدن می رسد. همچنین کاملا بررسی می شود که زمان، چه چیز ممکن است تغییر کند و پیشرفت فن آوری و تغییر بازار، چه چالش های همراه با و خلاصه، طرح تجاری و یا کسب و کار برنامه کامل و جامعی دارد که در این آموزش بسیار ساده و مختصر است، درباره آن صحبت می کنیم.

اما در ایران، از هر 100 سایت، 100 سایت، بدون حساب کتاب، تاسیس می شود! من تماس های زیادی برای سئوی سایت های نیازمندی دارم.سایت های بسیاری که با یک اسکریپت 200 هزار تومانی و حتی کمتر و با سئوی 200 هزار تومانی، قصد دارند مانند سایت های بزرگ و پردارم نیازمندی مانند نیاز روز و … داردم کسب کنند! افراد بسیاری تماس می گیرند و می خواهند با کمترین هزینه، به سایت بیتوته تبدیل شوند (سایای بزرگ و مشهور را بخوانید). بسیاری از هم تماس می گیرند و با یک پنل رایگان فروش شارژ، قصد دارند در بازار گسترده و جذب شارژ به دست آورند، و بسیاری از همکاری ها در فروش هستند و زمانی که با صحبت های من در معرض، اقدام به یکی از این دو کار می کنند: 1- ناراحتی و کنار گذاشتن هدف 2- قبول نکردن و ادامه دادن و در نهایت شکست خوردن.

شاید از هر هزار یا ده هزار سایتی که تاسیس می شود، یکی از آنها با حساب کتاب و طرح تجاری کامل شروع شود! طرح تجاری، در دنیای پر رقابت وب، که هر روز رقابتی تر از روز قبل می شود ، شرط نخستین موفقیت است، مخصوصا برای رقبا با کمترین رقابت.

طرح تجاری دقیقا موارد زیر را مشخص می کند:

1- چه محصولات و خدماتی ارائه می شود؟

2- مشتریان چه کسانی هستند؟

3- چه ابزارهایی مورد نیاز است؟

4- اجرای طرح چقدر زمان طول می کشد و تا چه حد طول می کشد تا به سود برسد؟

5- چه مقدار سرمایه نقدی برای راه اندازی سایت و به طور دائمی و ماهانه مورد نیاز است؟

6- چه مقدار سرمایه نقدی برای برندینگ و تبلیغات و سئو مورد نیاز است؟ (معمولا، ایرانیان، هزینه راه انداز یک سایت فقط در سطح اجرای اولیه امکانات را می دانند و فراموش می کنند، معرفی و برندینگ و SEO، پر هزینه تر از خود طراحی سایت)

7- رقابت در چه سطحی است و رقبا از هر نظر چقدر قدرتمند هستند و تعداد آنها چقدر است؟

8- میزان توسعه پذیری سایت در برابر پیشرفت فناوری و تغییر بازار، چقدر باید باشد؟

9- از چه راه هایی می توان، کسب درآمد کرد؟ (مثلا هزینه عضویت، تبلیغ بنری، پست ثابت، درصدی و مشارکتی، هزینه امکانات سایت و …)

10- چقدر احتمال شکست وجود دارد؟

& nbsp؛

اگر صاحب هر وب سایت، قبل از راهاندازی وب، این سوالها را از خود بپرسد و پاسخی برای آنها بیابد و پس از بررسی دقیق، اقدام به طراحی سایت کند، در آن زمان دیگر شاهد هدر رفتن سرمایه و ناامیدی ها و حرف هایی که به این معنی است که اینترنت، جای مناسب برای درامد زایی، نخواهیم بود! اینترنت به شدت برای کسب درآمد، جای خوبی است. به شرط اینکه فکر نکنیم، کسب و کار اینترنتی یعنی طراحی سایت!

اگر به 10 سوال بالا توجه کنید متوجه این نکته می شوید، که کل 10 نکته، در گزینه 7 رقابت خلاصه شده است. اگر رقابت نباشد، برندینگ و سئو هم معنای نداشته اند. تغییر بازار و شکست در کار نبود.در نتیجه سرمایه چندانی مورد نیاز نبود.اگر رقابت و جذب کاربر و مخاطب و چشم که باید به شما متصل شود و آنچه که در اینترنت در اینترنت وجود دارد، برای گفتن فکر کنید، و تصور کنید نکنید فقط شما که ایده خوبی دارید و دیگران در خواب هستند، به شما تبریک می گویم! شما حداقل دارای یک مدیر وب سایت و تجارت اینترنتی هستید!

در این پست، اصطلاحاتی که در مباحث سئو در جهان به کار می رود، آورده شده است و به صورت مختصر به شرح آن پرداخته شده است.

این اصطلاحات به طور کامل پایه و مفهومی و ابتدایی توضیح داده شده اند. ممکن است هر کدام از اینها جهان را در خود داشته باشند. اگر تازه در حال آموختن مباحث سئو هستید، باید این اصطلاحات را به طور کامل مطالعه کنید.

& nbsp؛

SEO

بهینه سازی موتور جستجو

بهینه سازی برای موتور جستجو

& nbsp؛

HEO

بهینه سازی تجربه انسانی

بهینه سازی و آسان سازی رابط کاربری و طراحی ظاهر، برای کاربر

& nbsp؛

SEM

بازاریابی موتور جستجو

بازاریابی از طریق موتورهای جستجو. استفاده از موتورهای جستجو برای کسب بازار و مشتری. جستجوگرها و تبلیغاتی Google Adsense گوگل نمونه ای از آن هاست.

& nbsp؛

SMO

بهینه سازی رسانه های اجتماعی

بهینه سازی سایت به رسانه ها و شبکه های اجتماعی

& nbsp؛

SMM

بازاریابی رسانه های اجتماعی

بازاریابی از طریق شبکه اجتماعی

& nbsp؛

PPC

Pay Per Click – پرداخت به بهای کلیک. نوعی تبلیغاتی است که به هزینه کلیپی که تبلیغ می شود، هزینه می شود. بر خلاف دیگر تبلیغات که هزینه آن ها براساس زمان است.

& nbsp؛

SERP

صفحه نتایج موتور جستجو

صفحه ای از موتور جستجو که نتایج جستجو شده در آن لیست شده است.

& nbsp؛

UX

تجربه کاربر – به منظور راحت سازی و ایجاد رضایت کاربر در کار کردن با سایت

& nbsp؛ کلید واژه

کلمه کلیدی – کلمه کلیدی مد است که لزوما یک کلمه نیست. یک کلمه نیز کلماتی معمولی نامیده می شود. برای مثال شخصی قصد دارد با کلمه کلیدی x سایت خود به صفحه اول راه پیدا کند.

& nbsp؛

در صفحه SEO

بهینه سازی ساختاری و داخلی یک وب سایت برای موتور جستجو. هر کاری برای بهینه سازی موتور جستجو انجام می شود در داخل سایت.

& nbsp؛

Off Page SEO

بهینه سازی خارجی و شهرت یک وب سایت برای موتورهای جستجو. هر کار بهینه سازی که خارج از سایت انجام می شود. مانند شبکه های اجتماعی و ساختمان لینک

& nbsp؛

طراحی پاسخگو

طراحی واکنش گرا – سایتی که طراحی آن به گونه ای است که با کوچک و بزرگ کردن پنجره مرورگر و نمایش در ابعاد و صفحه نمایش های مختلف و دستگاه های مختلف مانند تبلت و موبایل تغییر می کند و از نظر ظاهری سازگار است.

& nbsp؛

بانه لینک

هر لینکی که به هر صفحه ای از صفحه ای که به وب سایت داده شده است، یک لینک بشود.

& nbsp؛

تنظیم دامنه

هر لینکی که برای هر دامنه به وب سایت داده شده است، یک دامنه ثبت نام محسوب می شود.

& nbsp؛

OBL

از لینک پیوند

تعداد لینک های خروجی یک صفحه یا یک سایت خارج از خود (لینک های داخلی لینک خروجی محسوب نمی شوند)

& nbsp؛

پیوندهای داخلی

لینک های داخلی یک وب سایت که صفحات دیگر مشابه سایت داده شده است.

& nbsp؛

لینک های خروجی

لینک خروجی یک صفحه یا یک وب سایت

& nbsp؛

متن لنگر

عنوان هر لینک نامیده می شود.همان کلمه یا عبارت فیس بوک است که توسط کاربر قابل مشاهده و کلیک می کند.اطلاعات بیشتر

& nbsp؛

Meta Tag

تگهایی هستند که در صفحات وب سایت قرار میگیرند و قابل مشاهده توسط کاربر نمیباشد. این تگها فقط دارای سئو ندارند و دارای چندین کاربرد هستند.اطلاعات بیشتر

& nbsp؛

برچسب عنوان

تگ ها عنوان داخل محتوا. این تگ ها 6 عدد هستند: h1، h2، h3، h4، h5، h6

تگ h1 مهمترین آنها و h6 کمترین اهمیت است. با این تگ ها تا حدودی در شرایط مختلف، می توان به موتور جستجو فهماند که هر قسمت صفحه اهمیت دارد.اطلاعات بیشتر

& nbsp؛

پیوند ساختمان

به فرآیند لینک سازی گفته می شود که زیر مجموعه ای بهینه سازی خارجی (Off Page SEO) می باشد.اطلاعات بیشتر

& nbsp؛

بازاریابی محتوا

به فرایند بازاریابی از طریق محتوا گفته می شود.فنونی که از طریق محتوا می تواند بازدید و مشتری.

ویکی

سایت های ویکی، سایت های انستاقنام و راهنما هستند که محتوای آنها اغلب توسط کاربران تکمیل می شود. ویکی پدیا اولین سایت (یا جزء اول) سایت های ویکی است. به جز ویکی پدیا سایت های معتبر زیادی وجود دارد. هر وبسایت که ماهیت آموزشی، مرجع و راهنمایی دارد، صرف نظر از اینکه چه کسی آن را مدیریت می کند، ویکی نامیده می شود.

وب 2

سایت های وب 2 سایت هایی هستند که نقش اصلی تولید و مدیریت محتوای آن را کاربران آن بر (دارند نه مدیر یا صاحبان آنها). برای مثال سایت های ویکی مانند ویکی پدیا، تالار های گفتگو، سایت هایی که توسط آنها توسط کاربران مقاله ضمیمه شده استمی توانید سیستم های وبلاگ دهی و … همه سایت های وب 2 هستند.

HTML

صحیح زبان نشانه گذاری Hyper Text به معنی زبان نشانه گذاری ابر متن می باشد.ابر متن همان محتوایی است که به زبان ساده بیشتر از یک متن ابر متن کافی است که اکنون در حال مطالعه آن هستید و مرورگر آنها را به شما نشان می دهد (منو، فیلم، عکس، صدا، متن، فاصله، حاشیه، خط، رنگ و …). برای اطلاعات بیشتر به آموزش پایه HTML مراجعه کنید.

HTTP

پروتکل انتقال پرونده Hypertext می باشد و به معنی قرارداد انتقال ابر متن (استاندارد استاندارد انتقال داده ها که بر روی مرورگر ها نمایش داده می شود) می باشد. این قرارداد (پروتکل) الگویی استاندارد برای انتقال داده های HTML است.

HTTPS

صراحت HTTP امن است.هم اکنون HTTP اما به صورت رمزگذاری شده و ایمن شده است. HTTPS یک قرارداد ارتباطی و انتقال داده می شود.محتوای که در بستر این قرارداد منتقل می شود، قابل شناسایی و هک نیست.اگر اطلاعات به صورت رمز شده منتقل می شود.اطلاعات بیشتر درباره HTTPS

FTP

پروتکل پروتکل انتقال پرونده است و به معنای قرارداد انتقال فایل می باشد.انتقال فایل با FTP که توسط نرم افزارهای مختلف مانند Cute FTP یا FileZila امکان پذیر است، باعث می شود سرعت و کار با فایل های موجود روی وب سرور را افزایش دهد. شما می شود.

طرف سرور

سمت سرور عبارتی است که در میان برنامه نویسان و طراحان سایت به شدت مورد استفاده قرار می گیرد. اطلاعاتی که در ارتباط با سرور رد و عوض می شود، فرایند های سمت سرور است. برای مثال، برای دستیابی به محتوای سایت شما، یک درخواست به بانک اطلاعات سرور داده می شود، و اطلاعات از سمت سرور بر روی مرورگر شما منتقل می شود. این عمل، یک عمل سرور است.

طرف مشتری

سمت مشتری، همچنین به شدت مورد استفاده قرار می گیرد. درخواست ها بر روی سیستم کاربر (مشتری یا مشتری) انجام می شود، عملیات سمت مشتری نامیده می شوند. برای مثال، تغییر نشانگر مو کاربر بر روی مرورگر انجام می شود و ارتباطی به سرور ندارد.تغییر عکس اسلایدر تصاویر که روی صفحه اول بسیاری از سایت هاست، یک عمل طرف مشتری است. زیرا عکس ها بر روی سیستم و مرورگر شما نشسته اند و اکنون با کلیک روی شما و یا به صورت خودکار می شوند. بنابراین، یک عملیات سمت مشتری در حال انجام است.از آنجا که عملیات های سمت مشتری در حال انجام است و اطلاعات بارگذاری شده است، کار بسیار سریع و بدون ت خیر و بدون هیچ درخواستی سمت سرور (رفت و برگشت یا پست بک) انجام می شود.کارهای مبتنی بر سئو نیز، نباید از سمت مشتری انجام شود. در

جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت یک زبان سمت مشتری (طرف مشتری) است و دارای ویژگی های بسیار مفید برای سطح وب است. بهترین و محبوب ترین و سازگار ترین و امن ترین زبان اسکریپت سمت مشتری جاوااسکریپت است. شما با کمک جاوااسکریپت می توانید، وب سایت خود را واکنش گرایی و سازگار با تبلت ها و موبایل ها را به نمایش لایید.جاواپیکت هیچ ارتباطی به جاوا ندارد.جاوا زبان برنامه نویسی سمت سرور است که به دلایل بیشتر سایت هایی که نیاز به امنیت بالا (مانند بانک ها یا مراکز نظامی) استفاده می شود. یکجا کردن جاوا و جاوا اسکریپت اشتباه رایجی است که اغلب افرادی که آشنایی با زبرنامه های نرمافزاری به آن دست می دهند.

& nbsp؛

AJAX

اصطلاح جاوا اسکریپت جاوا اسکریپت و XML را می دهد. با استفاده از جاوااسکریپت و xml، صفحات بدون پست کامل (بدون رفتن و برگشت صفحه) باز شدن می شوند. برای مثال، وقتی روی کلید ثبت نظر کلیک می کنید، یک علامت چرخان (loaading) نمایش داده می شود، و بدون آن صفحه تغییر می کند و کوچکترین تکانی بخرد، تنها یک کادر ظاهر می شود و پیام “نظر شما ثبت شده است” نمایش داده می شود. در حالت عادی، هر گونه ارسال سرور سمت درخواست) منجر به پستبوک کامل (می شود که با استفاده از Ajax، فقط جایی که مورد نیاز است، در صفحه تغییر می کند و کل صفحه، تغییر نمی کند.

& nbsp؛

CSS

حروف الفبا به صورت زیر است: css به زبان ساده، مشخصات و دستورات در کدهاست، که قادر به تغییر اندازه و ابعاد و حالت نمایش اجزا صفحات وب خود هستید.

عنوان

عنوان هر صفحه از سایت که برای موتور جستجو قابل خواندن است و برای کاربر فقط در تب و یا پنجره مرورگر باز می شود.مهمترین بخش مربوط به صفحه SEO

& nbsp؛

شرح متا

این متاتگ یکی از مهمترین متا تگ هاست.متنی کوتاه است که در جستجوی جستجو نشان داده می شود که امروزه از اهمیت آن به شدت کاسته شده و لزوما متنی نیست که در جستجوی نتایج نشان داده شود.اطلاعات بیشتر

& nbsp؛

کلیدی متا

این متاتگ مدتهاست بسیار بی اهمیت است که در آن کلمات کلیدی که با کاما جدا شده اند وارد می شوند. اطلاعات بیشتر

& nbsp؛

نسبت کد به متن

مقدار کد html یک صفحه به متن و محتوا.برای مثال صفحه که دارای 100 کاراکتر html کد است و 300 کاراکتر متن و محتوا دارد، کد نسبت به متن آن یک تا سه است.

& nbsp؛

نسبت کلمات کلیدی به متن – تراکم کلید واژه

مقدار تکرار کلمات کلیدی در متن نسبت به کل متن نامیده می شود.

& nbsp؛

پر کردن کلید واژه

نام تکرار کلمات کلیدی در یک متن به صورت مصنوعی.

& nbsp؛

بهینه سازی

بهینه سازی بیش از حد یک سایت.هر گونه کاری که منجر به مصنوعی شدن سئو و بهینه سازی و افزایش دستکاری خواهد شد.اطلاعات بیشتر در

& nbsp؛

Creawler – ربات – عنکبوت

خزندان و ربات ها.در دنیای وب خزنده و ربات بسیار کاربردی هستند.در سئو، آنها را خزیدن در صفحات وب سایت هاست تا اطلاعات جمع آوری کرده و به موتور جستجو ارائه دهند.اطلاعات بیشتر در

& nbsp؛

دنبال لینک

لینک های معمولی هستند.این لینک ها اعتبار انتقال می دهند. اگر سایت الف به سایت ب لینک می دهد اعتبار سایت الف به سایت ب منتقل می شود (انتقال اعتبار به این ساده هم نیست که در بحث های پیشرفته مفصل به آن پرداخت شده شده است)

& nbsp؛

پیوندهای NoFollow

لینکهایی هستند که داخل آنها با rel = “nofollow” نشانه گذاری شده است.به معنای این است که سایت یا مقصد مقصد، مورد تایید کامل نیست (این معنی عدم تایید و امتیاز نمیباشد) .اطلاعات بیشتر در < / span>

& nbsp؛

نقشه سایت

نقشه سایت که حاوی لینک های داخلی (آدرس صفحات) یک وب سایت است که به موتور جستجوی گوگل و بینگ داده.

& nbsp؛

Google WebMaster Tools – GWT

گوگل وب مستر تولز – ابزار مدیران سایت برای بهینه سازی و تجزیه و تحلیل و بررسی روند آن در گوگل

& nbsp؛

Google Analytics

ابزاری است که اطلاعاتی را به سایت مدیر سایت نشان میدهد. صفحات با زیردریایی زیاد نشان میدهند.

& nbsp؛

نمایشگر

مقدار دیده شده است که در دنیای تبلیغات و اینترنت به کار می رود. در گوگل وب مستر تولز همچنین به معنی دیدن در نتایج صفحات (SERP) است.

& nbsp؛

CTR

کلیک کنید نرخ پرتاب

نسبت به کلیک به مشاهده و رتبه.به عنوان مثال اگر سایت با کلمه کلیدی x در رتبه 3 و روزانه آن کلید واژه 10 بار جستجو، و بر روی آن سایت، 4 بار کلیک کنید، میزان CTR برابر 40٪ می باشد.

& nbsp؛

آمار

هنگامی که یک خزنده وارد صفحه می شود به هر لینک و تصویری که آنها آدرس دیگری هستند، یک ضربه می شود.صفحه ای که دو عکس دارد و 3 لینک، 2 آن مربوط به آن دو عکس است (چون خزنده وارد صفحه دیگری می شود که فقط عکس است) و 3 ضربه برای لینک های مقصد است که آدرس متفاوت هستند و یک ضربه هم به دلیل ورود کازنده به صفحه محسوب می شود.

& nbsp؛

بازدید کننده

بازدید منحصر به فرد یک سایت.اگر یک نفر با یک IP 20 بار از سایتی بازدید می کند، او تنها یک بازدید کننده محسوب می شود.

& nbsp؛

بازدید

بازدید صفحه.صرف نظر از منحصر به فرد بودن بازدید کنندگان؛ هر بازدید از صفحات یک بازدید قابل قبول است.

& nbsp؛

& nbsp؛

رتبه الکسا

رتبه ای است که سایت Alexa به سایت های دنیا به صورت جهانی و کشوری و هر چه پایین تر نشان دهنده پربازدید بودن سایت است. (راه های تقلبی برای کاهش رتبه وجود دارد). اطلاعات بیشتر در

& nbsp؛

میزان بازده

مقدار دفع بازدید از یک سایت که هر چه بیشتر بیشتر شود، بدتر خواهد شد. اگر 70 درصد باشد، نشان می دهد که 70 درصد بازدیدکنندگان بلافاصله بند می اندند.اطلاعات بیشتر در

& nbsp؛

رتبه صفحه Google

یک عدد از صفر تا ده است که گوگل به سایت ها می دهد. هرچند این تعداد بیشتر نشان از قدرت بیشتر سایت است.بعد از سال 2012 و تغییرات گوگل، این رتبه بسیار کم و کم اهمیت تر و خیلی دیر به دیر به روز می شود. اطلاعات بیشتر در

& nbsp؛

Google Trend

نشاندهنده مقدار جستجو جستجوهای عبارات در قالب نمودار به صورت نسبی (پیک)

& nbsp؛

برنامه ریزان کلمات کلیدی Google

ابزار اولیه برای خرید کلمات کلیدی جهت نمایش در تبلیغات تبلیغاتی گوگل است و در عین حال ابزاری است که دقیقا نشان می دهد هر کلمه یا عبارت چند بار در ماه و سال جستجو می شود.

& nbsp؛

ذخیره سازی

کل کش به معنای انبار ذخیره چند نوع است و در کل باعث افزایش سرعت می شود. cache data ذخیره شده است که باعث می شود اطلاعات مجددا از منبع، فراخوانی نشود. خواص خوب آنها این است که سرعت بارگیری کمک می کند باعث.بدی آنها این است که آفلاین هستند.این ممکن است در اصلی منبع اطلاعات تغییر کرده است، اما چون cache شده است شما اطلاعات را به روز رسانی نمی بینید .. نوع بر روی سیستم کاربر است که در تنظیمات مرورگر می توانید؟آنها را پاک کرد.همگی برود به مقاله مرتبط.

در سئو کش در شخصی سازی نتایج جستجو موثر است.

& nbsp؛

SERP شخصی

موتورهای جستجو به ویژه گوگل، نتایج را شخصی سازی می کنند. برای مثال شما چندین بار از سایتی بازدید کرده اید و در تاریخچه و کش مرورگر شما اطلاعاتی از آن ذخیره شده است.گوگل متوجه می شود شما به آن سایت علاقه داشتن.لذا ممکن است آن سایت را در صدر نتایج خود را با عبارتی مرتبط برای شما نشان دهد.اگر از یک سیستم دیگر جستجو نتایج تغییر می کند. شما نیز می توانید ورود به گوگل در این موضوع تاثیر گذار است. همچنین ip کشور جستجوگر اگر فیلتر شکن روشن کنید نتیجه متفاوتی خواهید دید.چون ip کشور جستجو کننده تغییر کرده است.

& nbsp؛

کلاه سفید – کلاه سفید

کلاه سفید، در هر حوزه ای به معنای سالم و پاک عمل تبدیل می شود.

در سئو به کلیه روشهایی که کاملا مطابق با قوانین موتورهای جستجو هستند (گوگل) و قصد دور زدن و فریب آنها نیست و هیچ نوع اسپم فرایندی انجام نمی شود، کلاه سفید می گویند. کلاغ سفید در حقیقت به این معنی است که هر چیزی گوگل گفت: اظهار نظر (مقاله پرستش گوگل)

کلاه سیاه – کلاه سیاه

کلاه سیاه در هر حوزه ای به معنی بد و ناپاک و مخرب و گاها آشکارا (تابلو) عمل کردن می شود.

در سئو به کلیه روش های غیر معمول و اسپم جهت دور زدن موتور جست وجو و فریب آن و حرکت بر خلاف توصیه های جستجوی موتور، کلاه سیاه گفته می شود. در واقع می توان نام آن را دین و قصاص با گوگل نامید.

& nbsp؛

هرزنامه

به معنی کرم و مزاحم می باشد.در سئو به هر چیزی که باعث ایجاد مزاحمت لغ می شود می شود. برای مثال یک کپی مطالب و سرشار از کلمات مفید که برای کاربر مفید نیست، اسپم محتوا است. لینک از سایتی بی اعتبار که خود در قعر چاه است و در همه صفحات آن تکرار شده است یک اسپم لینک است.ایجاد کامنت تشکر، فقط به منظور ایجاد لینک، یک اسپم عمل می شود.نتیجه ای که در موتور جستجو نتایج ظاهر می شود اما ربطی به عبارت جستجو شده دارای یک صفحه اسپم تلقی می شود.

هر کار اسپم توسط اسپمر به منظور کسب سود و بهره مانند دور زدن موتر جستجو و اهداف دیگر انجام می شود و معمولی در روش های کلاه سیاه استفاده می شود

& nbsp؛

& nbsp؛

الگوریتم

گوگل و موتورهای جستجو برای رتبه بندی صفحات در نتایج خود، از یک سری عوامل و دستورالعمل ها و روش ها استفاده می کنند که الگوریتم نامیده می شود.

& nbsp؛

پرس و جو

به معنی تقاضا می باشد.در سئو، به معنی جستجو جستجو می شود.

& nbsp؛

ترافیک

میران بازدید و شلوغی یک سایت نامیده می شود.سایت پر بازدید سایت پر تراوین می شود.

& nbsp؛

Alt تصویر

متن جایگزین عکس در صفحات وب است.اطلاعات بیشتر در اینجا.

& nbsp؛

Authority

به معنای اعتبار می باشد.هر سایتی دارای مقداری اعتبار است.هر چه چقدر اعتبار بیشتر باشد، قدرت سئو آن سایت بیشتر است.اعتبار می تواند کم شود و یا افزایش یابد. اعتبار چیزی است که با شاخص می توان آن را سنجید و به صورت غیرمستقیم و نسبتی محاسبه می شود.مقدار دقیق آن به دنبال هر موتور جستجو با توجه به الگوریتم؟؟ آن آن موتور جستجو محفوظ است.

& nbsp؛

پر کردن کلید واژه

تکرار کلمات کلیدی در کنار هم در یک صفحه نامیده می شود. این کار در زمان های گذشته مناسب بود.اکنون اگر ضرر نداشته باشد فایده هم ندارد. همچنین برای اصلاح کلمات کلیدی که لینک ها (anchor text) نیز گفته می شود .

& nbsp؛

لینک پشتیبان وبلاگ

بک لینک هایی که در کامنت ها وجود دارند وب سایت ها و سایت ها ایجاد می شوند.

& nbsp؛

وب سایت دایرکتوری

سایت هایی هستند که عملکرد آنها را ارسال می کند و سایت های دیگر دنیا را با دسته بندی موضوع فهرست می کنند.

& nbsp؛

تغییر مسیر

انتقال از صفحه به صفحه دیگر – (هدایت دوباره). برای مثال از سایت example.ir به سایت expampl.com وارد شوید (با کلیک، به صورت خودکار یا …) از نشانی اول به آدرس دوم ریدایرکت شده اند (صفحه ریدایرکت شده است)

& nbsp؛

تغییر مسیر لینک

لینکهایی هستند که به صورت غیر مستقیم به سایر سایت ها ارسال می شوند. به عنوان مثال آدرس لینک یک بار برابر با example.com/x/2 است و زمانی که روی آن کلیک می کنید، ابتدا به آن آدرس می رود و سپس به آدرس دیگری منتقل می شود.

& nbsp؛

Robot.txt

یک فایل متنی در پوشه هاست (سرور) وب سایت است که در آن مشخص می شود که کدام صفحات موتور جستجو را بررسی نمی کند (جستجو موتور نمی تواند صفحات را بررسی و در فهرست خود قرار گیرد)

& nbsp؛

404 صفحه

صفحه ای که نشان می دهد صفحه درخواستی وجود ندارد .404 به معنی یافت نشد.

& nbsp؛

خطای Creawl

ربات های موتورهای جستجو هنگامی که صفحات را مرور نکنند، می بینید که مربوط به ربات هاست.یعنی ربات ها (خزندان) در بررسی یک صفحه یا سایت با خطا و مشکل مواجه شده اند.

& nbsp؛

تراکم کلمات کلیدی

مقدار تراکم کلمات کلیدی در متن نامیده می شود.

& nbsp؛

رتبه بندی

همانطور که از نامفهوم می توان به معنای رتبه بندی اشاره کرد. مارکینگ را به روش های مختلف می توان تعریف کرد. اگر رنکیرتبه ا از پایین آغاز شود (بهترین بودن)، رنکینگ بهتر می شود و برعکس.اگر در بحث رتبه بندی، بازدید سایت را در نظر می توان به رتبه بندی سایت الکسا اشاره کرد. اگر رتبه بندی در عبارت خاص در صفحه اول گوگل، می توان گفت که سایت x با رتبه ی رتبه بهتر است.

& nbsp؛

شهرت و محبوبیت

مقدار چرخش و محبوبیت یک سایت.هر چه یک سایت در سطح اینترنت بیشتر (و البته از سایت های با کیفیت و عنوان مناسب) به صورت طبیعی و نام آن را در شبکه های اجتماعی و حتی عمومی و به صورت دهان به دهان، بیشتر می شود، می توان گفت که این سایت دارای قدرت، محبوبیت، شهرت و چرخش بیشتر است.

& nbsp؛

سیگنال اجتماعی

نشانه های شبکه های اجتماعی همان لایک و اشتراک و کامنت ها فیس بوک و توییتر توییتر و افزونه گوگل پلاس و پین سایت پینترست و دیگر شبکه های اجتماعی است.

& nbsp؛

شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی – فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس یک شبکه اجتماعی هستند.سایت های بسیاری وجود دارد که می توان از آنها به عنوان شبکه های اجتماعی نام برد. سایت linkedin.com همچنین یک شبکه اجتماعی تخصص محور است. نرم افزار ؟؟ لین، وایبر، واتس اپ، اینستاگرام و … همچنین شبکه اجتماعی مبتنی بر دستگاه های تلفن همراه و تبلت هستند.

& nbsp؛

ارسال مقاله

ضبط مقاله! این کار به طور طبیعی برای هر سایتی مناسب است که اقدام به ثبت مقاله و انتشار آن در سایت های دیگر کند. یکی از روش های قدیمی سئو می شود.

& nbsp؛

مهمان پست

پست مهمان – نوشته شده در یک سایت که توسط شخص دیگری از نویسنده و صاحب آن سایت وارد شده است.

& nbsp؛

پیوند پرداخت شده

پیوندها پولی.لینکهایی هستند که شما می توانید پول آنها را دریافت کنید. در حقیقت لینک می تواند خریداری یا اجاره شود.

& nbsp؛

لینک انجمن

لینک هایی که در سایت های انجمن و تالار گفتگو وجود دارد.

& nbsp؛

لینک تصویر

لینک هایی که متنونی ندارند و داخل آنها تصویر است.تبلیغات بنری پیوندهای عکس محتاط هستند.

& nbsp؛

SandBox

گوگل تازه تاسیس شده و صفر به زودی در نتایج اولیه خود نشان نمی دهد.صایت های جدید چند ماه در گوگل sandbox هستند.سایت هایی که در sandbox هستند و یا دچار مشکلات مربوط به سئو و یا صفر و تازه تاسیس شده اند.

& nbsp؛

متن پنهان

متن های مخفی که در صفحه ای وجود دارند.استفاده از متن مخفی در روش های مخرب و کلاه سیاه کاربرد دارد.

& nbsp؛

پیوند پنهان

لینک های مخفی که در صفحه وجود وجود دارند، استفاده از لینک های مخفی در روش های کلاه سیاه کاربرد دارد (دارای)

& nbsp؛

نام دامنه

دامنه example.com دامنه آن نمونه است و پس وند آن دات کام.

& nbsp؛

URL

آدرس اینترنتی – اصطلاح یکنواخت موقعیت منبع می باشد که شکل ساختاری شده است یک آدرس اینترنتی است.به عنوان مثال example.com/m/guide یک url است.امام مثال زیر یک URL هستند. url در بالای مرورگرها از هر پنجره و تب نمایش داده می شود.

http://example.com/x/y/guide

http://example.com/index.php؟id=50&amp؛name=mobile

http://example.com/file.html

http://www.example.com/advertise.aspx

http://university.com/portal.jsp

یادگیری فرکانس
بعضی از موتورهای جستجوگر می توانند تشخیص دهند که محتوای صفحات پس از چه مدت تغییر می کند (به روز می شود) و بعد از آن مدت به آن صفحات مراجعه کنید.

& nbsp؛

توقف کلمه
به کلماتی گفته می شود که در کل اینترنت از آنها بسیار استفاده شده است. کلماتی نظیر: a، a، a، وب، www، صفحه اصلی، در، از، از، است، اینجا، کلیک کنید و …

دسته بندی : افزایش فروش سایت