پنلتی گوگل، یک موضوعی پر از حاشیه، پرس و جو و پررنگ از نظر و سوال در بحث آموزش سئو است که من اول، انواع پنالتی را براتون توضیح می دهد و بعد، راه های خروج و بعد مسائل متداول پاسخ می دهد.

پیش از هر چیز، این رو بگم که شما با مطالعه این مقاله، پرسش های زیادی در ذهننت وجود دارد و بیشتر در گم میشید.اما این غریب به علت افزایش وسعت دید شما بعد از خواند این مقاله به وجود وجوداد .نه به دلیل بد بودن این مقاله.

& nbsp؛

بسیار خلاصه و ساده، Penalize به معنای رایج، یعنی جریمه شدن سایت در گوگل.اما پنالتی لزوما به خاطر جریمه یا نقض نیست و من اینجا با شما در این پست قرار دادم که، هر گونه، افت وب سایت رو با هر دلیلی که باشه، با کلمه “پنالتی” یادم میاد. بعدا نمیتونید از یک صفحه به یک اسمش پانسیون برید و بعدا به ویکی پدیا (جولانگاه ترجمه متخصص) لینک کنید. ما میخواهیم از کاربرد و گفتار ما می توانیم تعریف کنیم که ده ها نسخه متفاوت از آن وجود دارد (در سئو).

از آنجا که این بسیار مهمه زودتر از خود مطلب، روش تاکید می شود: “وقتی که پنالتی می بینید، در اکثر مواقع از خبرنگاری در گوگل وب مستر تولز! پس لطفا خیلی ممنون، مجازات نشد چون اخطار نگرفتم. من گفتم غیر کلاسیک سفید، به همین علت که تکرار می کنم، سئو فقط کلاه سیاه و سفید نیست. از سفید تا سیاه کل رنگ است که همه در جهان خاکستری هات هستند و اغلب سئوکارها بدون آنکه خیالی داشته باشند، قلم خشک کار می کنند.اگر یک کره اش بیشتر به سمت دریچه نزدیک تر باشد، بیشتر به سیاه است.

& nbsp؛

پیش از شروع مقاله،
1- تغییر موتور جستجوی موتور جستجو به ویژه گوگل که مرتبا تغییر می کند و به روز می شود

2- رقابت . طبیعتا، هنگامی که سایت به بالای نتایج می رسد، یک سایت دیگه گرفته شده و در زمان وسعت و فشار زیاد، این رقابت وجود دارد باشه، افت و رشد ها هم، زیاد هستند.

3. تفاوت Algorithm Google در صفحات عقب تر (دو تا بعد، پنج تا بعد و …) – اگر از صفحه 20 به صفحه 40 میرید و بعد برمیگردد به صفحه 10 و بعد به صفحه 50 میرید و پس از آن صفحات 15 و 16، در صورتی که اسمش پنالتی نذارید.در این مرحله سایت شما هنوز رتبه بندی شده در نتایج (SERP) نداره و نمیشه دلیل این افت و خیزها را در این صفحات در دادگاه قضاوت کرد. اگر از صفحه یک مدام به صفحهای دیگر جابجا بشید، آنوقت است که جای بررسی دارد.

و نکته دیگر اینکه:

الگوریتم گوگل آزار نداره! گوگل نمیخواد یک سری رو تنبیه کنه. گوگل فقط میخواد بهترین نتایج را به کاربر نشان دهیم و بهترین وب سایت را رتبه خوبی را بدهد. من نمیتوانم که تا چه حد، در هدفم موفق باشد. اما در این مسیر، طبیعتا سایتهایی که به مزاج وب سایت گوگل، خوش آمدید، رشد می کند و سایت هایی که به مزاجش خوش می افتند، کاهش می یابند. بنابراین، نام کاربری خود را همیشه بر روی سایت های کاهش یافته اند گذاشت. در کل گوگل، به طور غیر رسمی، تلاش کرد، به وب مسترها، سیاست های تشویقی و تنبیهیش رو ایجاد و بهترین ارتباط با وب مسترها را که به شدت در میزانمحبوبیت تاثیر گذار بوده است. در حقیقت چیزی است که به مزاج الگوریتمش خوش میاد و کاملا مرتبط با Google سیاست است، رسما در ظاهر تشویق و برعکسشو تنبیه اعلام می کند. مثلا می گوید که سایت هایی که https دارین، یکی از عوامل مثبت رتبه بندی من دریافت می کنند و یا زمانی که میگه، اگر سایتتون با موبایل سازگار باشه، یکی از فاکتورهای مثبت و قدرتمند (با وزن زیاد) گوگل هست و برعکس، برای رتبه بهتر است.

فراموش نکنید، سایت های تازه تاسیس شده و دامنه های صفر، در ابتدایدر سند بکس گوگل قرار گرفته اند و انتظار ندارید از این سایت ها نباشید و فکر نمی کنید پانسیون.

بررسی انواع پنالتی

انواع پنالتی از نظر دلایل افت:

1- حذف سایت به خاطر عدم پیروی از دستورات گوگل در مورد لینک که الگوریتم پنگوئن زحمتشو میشکه.

2- به خاطر عدم پیروی از دستورات گوگل در مورد محتوا و در صفحه ، که الگوریتم پاندا زحمتش می شود.

3. شکست سایت به دلیل تاخیر در تغییر و تغییر الگوریتم گوگل که ممکن است از طرف وب سایت شما نیز نقض شده باشد. این مورد بر خلاف دو مورد بالا، اسمش رو به افزایش نیست و خصوصیت تنبیهی نداره.

4- حذف یا حذف سایت به خاطر کپی برداری از سایت های دیگر.

5. افتتاح سایت به خاطر خطا و ایراد گوگل . بله تعجب نکنید.گوگل هم ممکن است خطا کنه.احمد لقب گوگل را مطالعه کنید.

6- حذف یا حذف سایت به دلیل اشتباه خود وب مستر از نظر فنی

انواع پنالتی از نظر شدت افت:

1- افت از صفحه اول موضوع رقابت به صفحه دو . این پنالتی نوع، کمتر به عنوان “پنالتی” شناخته شده است. اما به هر حال، هنگامی که وب سایت با کلید واژه و موضوعی رقابتی رتبه خوبی دارد و به صفحه 2 میرسد، نوعی از پنالتی است که تقریبا تمام ترافیک را از دست می دهد. صفحه دو با صفحه 20 در اکثر موضوعات از نظر کلیک، آنچنان تفاوتی نداره و همینطور که در موضوعی رقابتی، صفحه اول بود، نشان از توان بسیار زیاد آن سایت داشت.

2- از صفحه اول به صفحه 5 تا حدود 30 یا از صفحات زیر 10 تا صفحات بالای 100 یا عدم نتایج در گوگل با جستجوی کلید واژه

این افت، کاهش سنگینی هسته، و کار، باید با جدیت بررسی شود.

3. افت به علت طراوت و یا رقص گوگل

گاها موقت وب سایت های بالا و سایت هایی که رتبه داشتن عقب میرن. اگر کوتاه مدت با هیچ مشکلی و هیچ چیز متفاوت است.

4 صفحه کلیدی صفحه اندیشه سازی

اینجا دیگه اسمش پنالتی نیست. در این حالت، این سایت یا صفحه، ممنون که خیلی دشوار بود!

انواع پنالتی از نظر سطح و گستردگی افت وب سایت:

1- حذف کل صفحات وب سایت

2- حذف فقط یک صفحه یا صفحه خاص

3- صرفه جویی در یک یا چند کلمه کلیدی در حالی که صفحات با کلمات دیگر ذخیره می شوند، حفظ می شوند.

4- حذف مجموعه ای از وب سایت ها

& nbsp؛

انواع پنالتی از نظر الگوریتمی یا اقدام دستی

1- پنالتی الگوریتمی

در این حالت، اگر وب مستر تولز داشته باشید، هیچ پیغام و اخطار؟«رای شما قادر نیستید. به صورت الگوریتمی افت می کنید و اگر ایراد ها را متوجه شده اید و اصلاح کنید، به صورت الگوریتمی هم رتبه خود را می برند. این حالت کاملا بی نظیر است و اکثر پنالتی ها در این دسته هستند. به همین علت، بسیاری از افراد به اشتباه فکر می کنند، به دلیل پیام های براشون نیومده، به این معنا از نظر گوگل نقض نشدند و اشتباه انجام شده و یا Google متوجه فریب اون ها شده اند که صد البته گمراه می شوند. من در پست قوانین بدون گوگل گوگل، من گفتم، نگه داشتن مخفی و ایجاد ابهام برای وب مسترها و سئوالات و تا زمانی که می شود، کار بی سر و صدا می کند. چرا که اگر بگوید شما برای چه دلیل پنا لاتین شدید، بسیار راحت تر، راه های دور زدن الگوریتم ها توسط کلاه سیاه کاران حرفه ای پیدا می شود. (حتما مطلب آیا سئو کلاه سیاه برای ایرانی ها را بخوانید).

2- پنالتی اقدام دستی

در این حالت در وب مستر تولز می باشد و در بخش عملیات دستی دقیقا توضیح می شود که چرا سوانح شدید و تا حدودی هم راهنمایی می کند که چه کاری باید انجام دهد و اجازه می دهد که درخواست تجدید نظر ارسال (بعد از اصلاحات).

& nbsp؛

چک کردن پنلتی شدن سایت در گوگل

خب چگونه میتوانیم سایتمان را مجازات کنیم؟

خیلی خلاصه بگم، برای پنالتی هایی از نوع غیر از عمل دستی عمل نمی تواند تونید بفهمید! انتظار نداشته باشید با حرف های زیبا و امیدوارنده یک فرمول و راه حل بدم! شما فقط از افتتون می تونید متوجه شوید! همین! ممکن است بگید بسیار سایت هایی هستند که این موضوع را چک می کنند.اگر این فکر می کنید من چند سوال از شما دارم:

1- آن سایت ها خودشان ارتباطی با گوگل ندارند و گوگل هیچ API ندارد که به سایت های دیگر در این موضوع و به خودتان هم بگویید! پس چگونه می توانیم بفهمانید که شما شدید؟ اما متوجه شوید که سایت کلا در Google ایندکس شده یا نه، کار راحتی است که این ارتباط به پنالتی نداره.

2- هنگامی که شما وب مستر تولز را داشته باشید، پیغامی که به نظر می رسد براتون و خودتون هم نتوانستید تشخیص دهید و گوگل هم در مواجهه با ابهام قرار دادن وب مسترها، از سایت های دیگر انتظار می رود که بدن را تشخیص دهند؟ از افرادی که برای همه چیز به دنبال ابزارها و ابزار می گردند بدون کمی درباره سختی موضوع و پیچیدگیش فکر کنید؟

روش تشخیص این که خودتون حدس بزنید و این موارد را در نظر بگیرید:

1- اگر رتبه شما سرجاش هست، اما تنها تصور و در نتیجه کلیک شما کم شده، مشکلی وجود ندارد. امتحانات، ملی و مذهبی و مناسبات، این اتفاق می افتد. بعضی از تورهای توریستی سایت، ممکن است قبل از عید، به شدت آمارشون بالا بره.در حالی که رتبه بندی مثل قبله.اما سایت های آموزشی، سایت های پذیرش آگهی و … به شدت آمارشون کاهش می یابد در حالی که رتبه بندی سر.

2- Google قبل از سالی یک بار و چند سالی یکبار نتایج و الگوریتمشو را به روز می کند. این روند به مرور بیشتر شد تا امروز، هفتگی و ماهانه و گاهی روزانه و حتی گاهی چند بار در روز در حال مشاهده، تغییر الگوریتمی گوگل و تغییر ردیف ها که این تغییر الگوریتم ها با ترکیب گوگل Freshness ترکیب شده و در بسیاری از موضوعات دیگر ثابت از موقعیت و رتبه وب سایت ها وجود ندارد اگر چه حد.

پس اگر دیدید لینک هفت را امید اند و لینک 3 و بعد گذاشته شد صفحه اول، اسمش پنالتی نذارید.در این حالت، فقط اطلاع دار، جای کار و می توانید با تلاش و هزینه بیشتر، به جای محدوده هفت 8 رتبه ای، محدوده دو سه رتبه بندی را برای خودتون در صفحه اول گوگل، بدست بیارید.

3- اگر سایتتون به تازگی صفحه اول وارد شده و خیلی کوتاه به جای قبلی یا صفحات عقب تر، اسمش پانسیون را نذرید.چون ممکن است رشد شما را به خاطر Google Dance و Freshness بگذارد و از قبل نداشته باشید. ممکن است بپرسید از کجا معلوم به این دلیل بالا در اومده؟ در پاسخ بگم نمیشه به راحتی فهمید و بحث مفصلی داره.

4- بررسی همه صفحاتتون کاهش یافته یا فقط یک یا چند تاش و کلا ببینید، چقدر در دامنه ی شما، این افت، گستردست.هر چقدر بیشتر گسترش می یابد، بیشتر باید احساس خطر کنید.

5- در بسیاری از مواقع شما به طور واضح قادر به مشاهده مشکلات و اصلاح آنها نیستید، می توانید تلاش خودتون رو انجام دهید (در مواردی غیر از اقدام دستی). مواردی هم می توانند تشخیص دهند که در ادامه بهشان می پردازیم.

& nbsp؛

راه خروج از پنالتی گوگل و ریکاوری (بازیابی)

اول از همه تشخیص و حدس زدن و هوشمندانه

خب با توجه به انواع پنالتی که در بالا گفتم، اول ببینید، از نظر افزایش پنالتی، به کدوم نوع پنالتی دچار شدید.

ال – افت کل صفحات وب سایت

در این حالت، احتمالا کار دشواری در پیش رو دارید. بررسی کنید که اخیرا چه کاری روی وب سایت انجام داده اید.موارد زیر را بررسی کنید:

1- چقدر کپی کردید.

2- چقدر و چطور لینک بیلدینگ شده یا لینک برای شما ایجاد شده است.

3- چه تغییرات در محتوای سایت انجام داده است.

4- چه تغییرات در کد های سایت انجامید.

5- آیا محتوای شما خودکار است یا دستی تایپ شده؟

6- آیا وب سایت شما قطعی بوده یا ربات ها مشکلی برای بازدید از سایت شما داشته یا نه؟ و امتیاز منفی می گیرید!

7- آیا فقط از بازبینیها و رأی گیری کاهش یافته یا از نمای دسکتاپ گوگل افت کردید؟

8- آیا سایت شما هک شده؟!

9- آیا اخیرا ریدایرکتی انجام داده اید یا کد شما تغییر کردید؟

10- مهمتر از همه تغییرات گوگل! وقتی شیوه بیلدینگ شما منسوخ شدست، زمانی که از نظر صفحه و محتوا بی کیفیت باقی ماندید یا بهتر بگویم، با کیفیت بهتر، زمانی که همه رقبا شما از این نظرات، در حال قوی شدن هستند، هنگامی که به روش پیوند بیدینگ قبلا خوشحال شدید و فکر کردید که حالا که دو ساله هستید، به همین روش جواب می دهید، از این به بعد هم جواب می دهید، وقتی که باید ببنید !!

ب – کاهش فقط یک صفحه یا صفحه خاص یا کلمه کلیدی خاص

اگر فقط یک صفحه خاص، کاهش یافته است، همه موارد بالای صفحه آن را بررسی کنید و اگر فقط یک کلمه کلیدی خاص از آن صفحه یا صفحات دیگر افتاده است، اغلب اوقات به روز رسانی گوگل است. گوگل هر روز ، حساسیت بیشتری نسبت به مطابقت محتوای با عنوان شما و کل موضوع نمایش صفحه است و هر روز درک بیشتر از محتوای صفحه. ب؟؟ یک لغت ممکن است ممکن است گوگل متوجه بشه کلمه ای که بالا باشد بسیار مرتبط با این صفحه نادیده و شما کاهش می یابد. در این حالت باید کاملا بررسی شود، و تفاوت آن با کلمه ای که با سایر لغات لغزنده افت کرد از نظر بک لینک، اشتراک در شبکه های اجتماعی، عنوان و متا تگ Description و محتوای شما داشته اند.

اگر چند صفحه ای از صفحات شما افت کرده باشید، در بخش اول قرار دهید و در بخش الف باید دنبال آن تشخیص دهید.

پ.ز.دریافت چندین وب سایت

مشخص است که در این حالت باید به دنبال شاخص هایی بگردید که در وب سایت های کاهش یافته وجود داشته اند.

& nbsp؛

راه خروج از پنالتی مرتبط با محتوا و داخل صفحات:

این پنالتی ها معمولا مربوط به عمو پانداست! عمو پاندای که بعضی وقت ها به مناسبت جنجال و تنبیه می شود و باعث می شود تا محتوا!

1- هر بهینه سازی بیش از حد یا بیش از بهینه سازی که در صفحات خود انجام دادید حذف شده است.اگر تگ ها خیلی زیاد و شبیه به هم، وجود تعداد زیادی کلیدی در صفحات وجود دارد، کل صفحه شما 100 کلممنت از این 100 کلمه، 80 تاش یا نصفش فقط کلید واژه و محتوا نداره.اصلا نیاز ندارید کلمات کلیدی تکرار کنید.شما در سئو روزی می بینید من کلمه کلیدی پایین سایت یا قسمت بالای متن را تکرار می کنم؟

سایر مواردی که در پست بیش از بهینه سازی مطرح شده اند و مرتبط با داخل وبایتون هست را بررسی و اصلاح کنید.

2- چقدر کپی بردار هستید؟ گوگل در تشخیص کپی برداری از کلمات ضعیف است، اما تا حدودی هم می تواند تشخیص دهد. اگر گوگل تشخیص دهد که شما یک سایت کپی شده هستید، احتمالا کل سایت شما افت می کند. پیشنهاد من می توانم، کلا از فاز کپی خارج شده بشید.من شخصا موافق این نیست که زیاد لی لی به لالای گوگل بذارید.اما کپی برداری، یعنی از بین بردن حق دیگران و کسانی که کار می کنند. حداقل می توانید به شدت جمع آوری و از ترجمه و تغییرات استفاده کنید و اگر کپی می کنید باید نام منبع را انتخاب کنید و پیوند را به شیوه ای که قابل مشاهده برای کاربر باشد، نداشته باشید که فنتیش را بردارید یا منبع رنگ و هم رنگ پشت زمینه!

3- اگر از محتوای خودکار استفاده می کنید، سایت شما به شدت در معرض خطر است. باید ذکر منبع برای این سایت ها.

4- اگر محتوا و لینک خروجی مخفی داشته باشید، در معرض خطر بزرگی قرار گرفته است.لینک های مخفی و محتوای مخفی ممکن است یک زندگی خطرناک باشند، اما ممکن است به احتمال زیاد وب سایت شما را از بین بردن بکشد.شاید لطفا در هر وب سایتی با آژاکس و جاوا اسکریپت برخی از محتوا های مخفی نشون داده می شود و برخی محتوا در حال نمایش مخفی میشن.این موارد مشکلی نداره.اگر بخوایم در این ریز شیم بحث بسیار شگفت انگیز است. گوگل سال ها تلاش می کند که می تواند تشخیص دهد چه محتوایی به چه علت است مخفی هست و در چه شرایطی نشان داده می شود و از سایر موتورهای جستجو درک بسیار بهتر نسبت به CSS و JS سایت شما دارد.ا هنوز هم ضعف دارا .محتو و لینک خروجی مخفی به سایت های دیگر، یکی از تکنیک های کلاه سیاه است که خود یک جهان گسترده است و تنها به این نتیجه نمی شود که شما لینک های مخفی در داخل سایتتون را به سایت دیگر قرار دهید و تصور کنید از تکنیک استفاده از هات سیاه

به خلاصه از این کار خودداری کنید و کارهای اینحذف چنینی که کردید.

5- اگر محتوایی که کاربر می تواند با مطالبی که موتور جستجو و ربات می بینه متفاوت باشد، شما یکی از کارهای منسوخ شده کلاه سیاه به نام Cloaking رو ببینید که باز هم Cloaking خود بحث مفصلی هست.اگر

6- محتوای تکراری داخلی یا محتوای تکراری. هر سایت محتوایی شما نباید بیش از یک آدرس بالا باشه.محتوا تکراری شما باید با rel = canonical یا 301 ریدایرکت، به صفحه اصلی هدایت بشن (من نمره صفحه اول) را ندارم.

7- اگر فقط از تلفن های موبایل ریبوتون کاهش یافته است به خاطر آپدیت اخیر گوگل برای سایت های ناسازگار با موبایل است. فقط اقدام به واکنش دادن یا طراحی قالب جدا برای نمایش موبایل و پس از انجام این کار منتظر بمانید. < / span>

راه های خروج از پناهندگان مرتبط با پیوند لینک:

این پنالتی هم معمولا به طرف پنگوئن مربوطه.من چند باری، از بعضی از وب مستری، نام “عقیدایی” که به طرف پنگوئن گوگلداری، شنیدم و خیلی خندیدم!

این نوع پنالتی بحث شیرینی هست و همیشه توهام تناقضات و اختلاف نظر هست.مثل با خودتون میتونید به این نتیجه رسیده باشیم که پیوستگی داره، اما رقیبم رشد کرد!

یا سایتتون رو به یه سئو کار می کنه میگه لینکات خیلی خوبه عجیبه که افت کردی! و یکی دیگه میگه لینک هات خیلی بده! معلوم بود افت می کنی! (جفتشون هم اشتباه می کنند).

من در سری مقالات آموزش سئو، در مصاحبه ای با عنوان «تضعیفی فاکتورهای سئو» گفتم که همه سایت ها یک نسخه را داشته باشند. سایت رقیب شما که با عین روش شما رشد کرده است، کل فاکتور مثبت دارد که خود شما و شاید خودتان، از خبر نداره.دلیلی نداره با پیگیری در لینک بیلدینگ جواب دهید و بعد فکر کنید لینک بیلینگ دیگر جواب نمیدهید.همچنین مقاله بیلدینگ هر روز مهمتر می شود.

اگر کل دانش شما را از لینک بیلدینگ ایجاد کنید (به ویژه در سایت ها و مطالب مرتبط و پیج رنک دار)، شما در حال بهینه سازی به روش سال 2009 میلادی برابر با 5 الی 6 سال گذشته شما بیشترین صدامات را برای پنالتی گرفتن داشتن دارید و هر وب سایت که دستان خود را بیشتر در معرض خطر قرار گرفتن قرار دارد.تصور زیر را ببینید.نمونهie لینک بیدینگ اسپم و مصنوعی و بی فایده در یک تالار گفتار و معمولا هم توسط طراحان سایتی که خدمات خود را ارائه می دهند، ایجاد می شوند:

& nbsp؛

1- از بین 100 تا بک لینک (دامنه ارجاع) شما، 90 تاش با یک کلمه کلیدی به یکی از صفحات شما، چه انتظاری دارید؟ این مورد، یکی از مزایا ترین اصول لینک بیلدینگ است که نباید بر روی یک هدف قرار گیرد.

2- چقدر لینک نوفالو را دارید؟ نکنه همش فالو هست؟ نکنه در دسته افرادی قرار بگیرن که تا میبینید لینکی نوفالو هستم میتونه بدرد میخوره؟ نباید لینک های شما همه فالو ببن.این تعداد کاملا بستگی دارد به نوع لینک بیلدینگ شما و نمیشه درصد دقیق براش تعیین شده است. به این راحتی هم نیست که یک سایت 95 درصد فالو را خراب کرده و یک سایت 70 درصد نوفالو خوب داشته باشد. به طور معمول، یک سایت باید لینک بلافاصله داشته باشد. تاثیر لینک های نوفالو رو مطالعه کنید.

3- چقدر بک لینک در سراسر سایت داشته باشید؟ نکنه رفت از 20 تا سایت رنک 4 تا بالا با ذوق و شوق لینک خریدید و وقتی افت کردید با خود گفتید آیا می توانید لینک خرید یا کل کل بک لینک جواب نمی دهید؟ !! هنگامی که اول بسم الله میرید 20 تا لینک ببندید از همه صفحات سایت های رنک 4 و 5 می توانید انتظار نداشته باشید گوگل به بقیه لینک های خوب بپردازید ببینید چند درصد لینک های سایت شما در سایت هستند

ناگفته نماند، همونطور که قبلا در این پست و کلا در مطالب سئوروز همیشه اشاره می کنم، سئو مطلق نیست، چون خیلی عوامل دیگر در سایت های رتبه بندی تاثیر می گذارد. ممکن است پیدا کردن سایت با 90 درصد بک لینک

4- اصلاح عنوان بک لینک های شما (تغییر الگوی متن)

اگر دوست دارید سریعا پنالتی شید، عنوان بک لینک ها را تغییر دهید، به خصوص آنهایی که در سراسر سایت هستند. این یکی از پرطرفدارترین و پر مخاطره ترین رفتارها در بحث بهینه سازی در خارج از سایت یا Off page seo است.

5- همه ی لینک های شما به صفحه اول هستند! خودتون جای گوگل! در حالت طبیعی، آنصافا صفحه اول خیلی زیاد لینک می کند؟ !!

6- مبادله لینک – از تبادل لینک دوری شوید.سالهاست که گوگل مشغول خواندن پیوند با این شعار است: (لینکم کن، لینکت می کنم) دوریایت.چه سه طرف چه دو طرفه.

7- بک لینک به شکل تابلو اسپم!

– گذاشتن نظرات با عن کل کل، پس وقتی که شما می توانید کمتان را در کلیدهای خود قرار دهید؟ آقایی در پست قبل کدام است که اسمش طراحی سایت است. از این پس هر کس این نظر را بنویسد، تصدیق می کند، اما پیوندهای آن پاک کردن و بهش با خطاب به اسمش جواب دهید. مثلا سلام آقای “دستگاه حضور غیاب”!

– لینک گرفتن از سایت های مزرعه لینک یا مزرعه محتوا مانند زیر:

 مرز محتوا و بک لینک

– بک لینک گرفتن به زبان و با کیبورد فارسی در میان یک غیر فارسی مطلب

– بک لینک های زیادی ورد نخور مانند بک لینک ثبت نام فروم که پشت هم کلید واژه لینک.

– لینک گرفتن از محتوای کپی شده دیگران .یعنی یکی دیگر از کپی کردن مطالب (حتی با منبع) لینک خود را به لینک خود و آن محتوا در فروم ها و … همراه با پخش پخش. اینها کار را انجام می دهند و تصور می کنند که چقدر تکنیک های شگفت آور کار می کنند و از این کار به عنوان راز سئو یاد می کنند!

8- لینک وبلاگ های شبکه ها.حتما مقاله شبکه های وب را مطالعه کنید.من خیلی این را شنیدم که خیلی ها میگن ما کاملا کلاه سفید (!) لینک بیلدینگ می کنیم و اصلا بک لینک نمیخریم.وقتی بیشتر من می توانم فهمم، آن ها یک سری سایت مزرعه محتوا درست شده اند و درون آن لینک به سایت های خود و میگن بک لینک نمی خرید و با استفاده از Google Algorithm به روز! این افراد بهتر است که لینک بک.بک لینک خرید بسیار کم خطر بیشتر از این کارهاست.

9-بک لینکهای حجمی یک شبه و بدتر از آن حذف شدن حجمی یک شبه.دیگه نیاز به توضیح نداره.

10- خرید بک لینک، اگر برای گوگل مشخص است بشه که خریداری اندیشه شده است، یکی از علت های پنالتی است.

11- لینک های متداول متن اسپم و مقاله بازاریابی به قصد لینک بیلدینگ که خیلی ها اسمش را از طریق محتوا میذارن.در حالی که این کار، بیلدینگ لینک از طریق محتوا هست نه بازاریابی از طریق محتوا و جالبه که بسیاری از کلاه سفید کاری ها (کسانی که می گون سئوکار کلاه سفید هستند) از این کار به عنوان تکنیک کلاه سفید لینک بیدینگ یاد می شوند و فکر می کنند بخشی از Content Marketing است. برای اطلاعات بیشتر درباره این نوع بک لینک ها، مقاله پست مهمان و را مطالعه کنید

12- افزودن لینک های بی کیفیت و تا جایی که امکان حذف آنها و اعلام آن ها به گوگل وب مستر به صورت زیر است:

– ابتدا با استفاده از قسمت لینک به سایت خود در وب مستر تولز و استفاده از سایر ابزارها مانند Ahrefs.com و Opensiteexplorer و Majesticseo و …، همه بک لینک ها را پیدا کنید.

– سپس با استفاده از آموزش که تا آن زمان مطالعه کردهاید و تا پایان این مطلب مطالعه میکنید، به بررسی پیوندهای بی کیفیت بپردازید و به شکل وسواس صحیح، اسپاییمترین بک لینک را جدا کنید.

– سپس یک فایل TXT بسازید و بک لینکهایی که میخواهید از دامنه کل، صرف نظر کنید، به شکل دامنه: نام دامنه در هر سطر متن فایل وارد کنید و بک لینکهایی که فقط یک یا چند صفحه از یک دامنه . را انتخاب کنید

توجه داشته باشید بک لینکهایی که تمام دامنه را معرفی می کنید نباید اسلش (/) و http داشته باشند. لینکهای دیگری هم برای صفحه خاص هستند باید با http شروع بشن.یعنی از آدرس بار مرورگر کپی کنید. اگر یک دامنه رو یا http را بزنید، تنها صفحه اول باید حل شود.

نکته مهم: اگر فقط از یک صفحه از سایتی باک بی کیفیت لینک داشته باشید احتمالا در بخش آرشیو، یا هر بخش دیگری از صفحات آن دامنه هم وجود دارد. اگر از دامنه، کلا بک لینک را معرفی کنید

نکته مهم دیگه: همونطور که در تصویر می بینید، گوگل به صراحتا نوشته است، این ابزار حرفه ای و پیشرفته است و اگر اشتباه استفاده شود، رتبه شما آسیب می رساند. فقط بک معرفی لینک های مطمئن بی کیفیت و اسپم هستند.در غیر اینصورت ممکن است شما آسیب ببینه.به همین دلیل هم، این لینک این ابزار در منوی وب مستر تولز نیست! درباره تعریف لینک بی کیفیت و اسپم با توجه به سیاست عدم شفافیت گوگل، در این باره صحبت کردیم.تختی کار این است که نمیشه به درستی تشخیص داده شود. اگر هم به خودتان تشخیص دهید، ممکن است شما را از نظر گوگل تنها بر روی سایت شما متفاوت باشه و بعد از معرفی به این ابزار، از وضعیتی که شما هم بدتر می شود.

 ابزار صرف نظر disavow tools گوگل

من خیلی از این ابزار استفاده کردم و نهایت هوشمندانه و تلاش برای برطرف کردن این موضوع که Google Spam ها را شناسایی کرده ام، اسپم شناسایی نشده است. اما چند بار (البته کم) پیش آمده است که استفاده از این ابزار و پسر خوبی بودن) برعکس جواب داد.اینکه چقدر در استفاده از این ابزار موفق باشید، بستگی به تشخیص و هوشمندی و تخصص شما دارد. آیا شما می توانید از کپی و ضبط صدا و قوانین خود لذت ببرید؟این را در هر صورت بک لینکی مطمئن باشید اسپم هست به Google Play.

این ابزار همیشه از طریق لینک زیر بعد از ورود به حساب گوگللتون در دسترس است و همچنین گوگل راهنمای خود را برای استفاده از این ابزار وجود دارد (مطالب جانبی که گفتم فراموش نکنید).

https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main

& nbsp؛

احتمالا الان با خودتان میگید، ای بابا! به این ترتیب همه لینک ها اسپم هستند.سپس چجوری لینک بیلدینگ ما! اگر پیوند بیلدینگ نکنیم، سایت بالا نمی آید و اگر ما بتوانیم سلاح های خودمان را از دست بدهیم، حتما با شماست.خیلی بحث گسترده است.

راه خروج از پنالتیهایی که خودتان باعث شدید شدید

1- اگر به تازگی دامنه تونو تغییر کرده و به جای ریدایرکت یک به یک، تمام صفحات به صفحه اول دامنه جدید ریدایرکت کردید، براتون متاسفم.تقریبا راه نیست که ربتونت برگرده.تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که ، مجددا ریدایرکت رو انجام دهید و اصلاح کنید و منتظر بمانید.

2- اگر ناخواسته، در فایل robots.txt سایت شما دستور disallow: / وجود داره، خب شما، موتور جستجو را مسدود کردید و نمی توانید به سایت شما دسترسی داشته باشید باشه.آگه در سر صفحات شما، متا تگ robots = noindex وجود دارد، که مشخصه ایراد از کجاست.

3- اگر دسترسی ربات ها به فایلهای جاوااسکریپت و CSS شما بسته شود، امکانش هست یکی از دلایل پنالتی شدن باشه.در بالا درباره لینک های مخفی گفتم.یکی از دلایل خشم گوگل با عدم دسترسی ربات هاش به فایل css استفاده از CSS به شیوه ای که یک CSS دیوی را می بینید و نمایش آن را نداشته و در داخل آن با برچسب a لینک خروجی بذارید (به جای استایل دادن مستقیم به تگ a).

4- استفاده از پاپ آپ.خیلی اوقات Google به خاطر باز شدن پاپ آپ مزاحم در سایت شما به شما اطلاع داده است که “ما متوجه شدیم که سایت شما به سایت های متفرقه بی ربط ریدایرکت می شود” و یک نمونه همش میفرسته .در این حالت حذف این پدیده شوم پاپ آپ رو از سایتتون.

5- اگر سایت شما هک شده باشید، با متخصص امنیت و میزبانی یا پشتیبانی از طریق تماس باشید. در اینجا، ارتباط با وبسایت و وبسایت (محسن) متخصص امنیت وب نیستم و نمیتوانم راه حل برای این موضوع ارائه دهم.

راه خروج از پنالتی های عملیات دستی

این نوع پنالتی در داخل وب مستر شما به اطلاع شما می رسد و در قسمت Action Manual اقدام به تایپ می شود و دقیقا مشخص می شود که به علت این، سانسور شدید و چند نمونه از کارهایی که انجام داده اید و تشخیص اسپم (مانند Sneaky Redirect)، نمایش محتوای متنوعی را به موتور جستجو و کاربر (Cloaking)، بی کران لینک های غیراخلاقی و پولی و کل اسپم و … این علل، مخصوصا اخیرا، اغلب به صورت الگوریتمی اعمال شود و شما اخطار در گوگل وب مستر تولز دریافت نمی کنید. (اغلب.نه لزوما همیشه).

راه رفعش، اینه که طبق راهنمایی هایی که انجام دادید، و برای هر موضوع هم راهنمایی هایش متفاوت است، اقدام کنید. از مطالب بالا (قبل از بخش عملیات بخش بخش) می توانید برای خروج از مجازات نیز استفاده کنید.این بخش، با پالتیاتی الگوریتمی (غیر دستی عمل) یکسان است، با این تفاوت که در عمل دستیابی مجازات ها راه شما مشخص و همه چیز واضح تره و کارتون راحت تره.

در آخر بعد از انجام کارهای اصلاحی، باید درخواست تجدید نظر ارسال کنید که در قسمت Action Manual برای شما فراهم شده است.

درخواست تجدید نظر رفع پنلتی گوگل

نکاتی مهم درباره Google Penalize:

همه موارد ذکر شده در بخش پنالتی مرتبط با محتوا و بک لینک، لزوما دلیل پنالتی شدن نیستند. سایت های زیادی با خرید بک لینک، نتیجه از طولانی طول می کشد.سایت های زیادی با بیرون لینک با شبکه های وبلاگ و لینک اسپم فروم و کامنت پاسخ می گیرن.نکته مهمی که باید بدانید این است که، همیشه باعث رعایت پانتی ها در حقیه ای از ابهام هست.دلیل نداره فکر کنید چون این کار، یکی از دلایل یک پنالتی است، همیشه به طور قانونی باعث ایجاد مجازات می شود .

همانطور که اول پست گفتم این مقاله، کف دست شما فرمول قطعی نیست. بلا فقط روشن می کند که راه خروج از مجازات همیشه مبتنی بر احتمالات است و بسیار شدید و سخت است.به غیر از این، اگر بسیار نظری به این موضوع نگاه کنید ، خیلی راحت و فرمول این است: هر چیزی که گوگل گفت و من من گوش ندادم، اصلاح (با توجه به شما!) و ترس

سوالات متداول درباره پنالتی و افت رتبه:

1- من عین رقیبم لینک بیلدینگ اما پنالتی شدم.چرا؟

در همین آموزش، کاملا پاسخ داده شده است. به دقت مطالعه کنید. شما نیز بسیار فاکتور مثبت دارید که شما ندارید.

2- چرا بسیاری از سایت ها، کارهایی را انجام می دهند که اسپم انجام می شود و نتیجه می گیرند؟

به نکات مهم در پایان مراجعه کنید.توضیح کامل را دادم.بله شما درست میگید.سووی هیچ سایتی مطلقا کلاه سیاه است. وجود فاکتور مثبت و تشخیص گوگل بر این نکته که سایت شما برای کاربر سودمند است، باعث لغو گوگل ، از جریمه کردن آن سایت.

3- آیا لینک لینک غیر مرتبط ضرر داره؟

صرفا برای غیر مرتبط بودن بودن خیر.تنها تاثیرش کمتره. به خیلی موارد دیگر از بحث ارتباط وابسته است.

4- چقدر طول میکشه استفاده از ابزار صرف نظر Google، اثر کنه؟

بین 24 ساعت تا دو ماه.تجربه من زیر بین 24 ساعت تا یک هفته است همیشه.بله تعجب نکنید! اگر مشکل فقط از آن لینک ها باشد، خیلی زود مشکل حل می شود. این ابزار به صورت سیستمی، اعمال می شود و هر تاثیر مثبت و منفی که لینک ها و به معرفی این ابزار، از میان میرن. این ابزار در واقع ابزار ایجاد برای دسترسی به تاثیر بک لینک در Google algorithm وجود دارد. با این حال، باید زمان را در نظر بگیرید. عددی که من گفتم براساس تجربه من است. به هر حال روشن نیست که دقیقا چه مدت طول می کشد. ممکن است برای شما 3 ماه طول بکشه و برای دیگری مثل من زیر دو روز تا یک هفته.

5- این آموزش را خواندم.من خیلی بک لینک خریدم و از این کارها منفی شدم. اما هنوز اخطار داده نشده. آیا به زودی می توان سلاح های خود را تغییر داد؟

اگر مشکلی نداشتید و از کارهاتون در دراز مدت، پاسخ دهید چرا میخواهید کاری کنید؟ لطفا از فرمانده گوگل دست بردارید.

ولی از این به بعد، ب

6- من سایت را مجاز به انجام اقدامات دستی، بدون هیچ گونه دستی در مورد هرزنامه ها یافتید و اخطار هم نیومده.چجوری برای گوگل درخواست تجدید نظر ارسالی؟

در این حالت می توانید درخواست تجدید نظر ارسال کنید. بیشترین پنالتی ها در همان شکل هستند.اما ابتدا با توجه به این آموزش باید تشخیص دهید که از کدام مشکل است و بعد اقدامات لازم را انجام دهید و منتظر نمانید. و به هر حال ممکن است به گوگل بازتولید نظر کن.به صورت الگوریتمی، بازبینی نظر خواهد شد.

7- کلا زمان کامل خروج از مجازات چقدر طول می کشد؟ (نه فقط ابزار نادیده گرفتن)

رک بگم معلوم نیست! هم اکنون گوگل مرتبا در حال به روز رسانی و تغییرات هست.تنها کارهایی که می توانید انجام دهید، تشخیص مشکل و رفع اشکالات و سپس پس از چند هفته دوازده ماه طول بکشد. تلاش کنید تا مسیر صحیح همچنان باید ادامه داشته باشید و فرض کنید پانسیون ناپدید شده است.

8- در قسمت لینک به سایت شما وب مستر تولز من خیلی از لینک ها را نشان نمی دهد. مطمئن هستم که لینک های دیگری نیز دارم.چریک شده؟

بله.اون قسمت بسیار ضعیف هست.شما باید از ابزارهای کمکی مانند ahrefs.com و سایر سایت های آنالیز بک لینک کمک کنید که اگر می خواهید کار اصلی، پولیه.یا باید با سختی با چند ابزار رایگان همه لینک ها را در اختیارتان قرار می دهیم. کلا بک لینک را پیدا کنید، خودمممممم. من لینک بیلدینگ ها را روی مشتریان انجام دادم که بیلدینگ ها بسیار خوب و تاثیر گذار بودند، اما بعد از چند ماه، در هیچ ابزار تجزیه و تحلیل بک لینکی، نشون داده نمیشه.

9- کسی برای من لینک بیلدینگ اسپم انجام داده.الان چیکار؟

جز استفاده از ابزار Disavow Tools هیچ راهی وجود ندارد.ضمن اینکه در حال حاضر الگوریتم گوگل به این سمت می شود که اسپم ها و بی کیفیت های لینک، به جای تاثیر منفی، فقط بی تاثیر باشند تا علاوه بر هک کردن وب مسترها و سئوکرات ها و سخت کردن کار برای کسانی که از الگوریتم ها و حساسیت های دقیق سر در بیارن جلوگیری می کنند، جلوگیری از سئوی منفی هم دارند.

10- من سایت رو در گوگل اینجاییم: site: domain.com هیچی نداد.الان چیکار باید بکنم؟

ابتدا با سایت: www.domain.com یعنی با www هم چک کنید.اگر قبلا صفحاتتون در Google نتایج بود و الان، در بالا، توضیح دادم دلیل. این دیگر کاملا ممنوع و کل دلیل توضیح داده شده، د-فهرست شده است.

11- آیا ممکن است که لینک باعث ایجاد صلح آمیز شود؟

اول باید کلمه “زیاد” رو تعریف کنیم! هچ شاخصی وجود نداره که لینک های سایت بیش از حد زیاد هستند.چیزی که موجب پیگرد قانونی مرتبط با لینک بشود، تشخیص گوگل وجود دارد که بر روی آن لینک بیلدینگ های مصنوعی و پولی و بی کیفیت شما، بک لینک با کیفیت شما، برتری دارا.

دسته بندی : افزایش فروش سایت