سایت moz چه سایتی است و چه سودی از کجا سئو سایت ما دارد؟

/ p>

معرفی سایت moz

سایت moz در واقع یک وب سایت جامع است که بخشی از فعالیت آن به بررسی وب سایت های دیگر و رتبه بندی آنها را پرداخت می کند. بررسی سئو سایت همچنین بخشی از کارهایی است که در این شرکت به آن پرداخته شده است.

اما بد نیست تاریخچه از این وب سایت و همچنین عملکردی از آن شناخته شده است

این وب سایت در سال 2004 در شهر سیاتل واشنگتن توسط آقای رند به همرا مادرش جانم جیلیان تاسیس شد. در اکتبر سال 2005 میلادی اولین رتبه بندی سایت های خود را منتشر کرد که در آن از فاکتورهای این شرکت استفاده شده بود. در ماه فوریه سال 2007 میلادی نیز نسخه تحت عنوان پرو یا همان نسخه حرفه ای به سایت اضافه شد که در پرداخت مبلغ مختصر خدمات تجزیه و تحلیل سئو سایت و بهینه سازی سایت از نظر سئو فراهم می کند. در سال 2008 این وب سایت خزنده قدرتمند خود را در زمینه وب معرفی کرد که نام آن mozscape بود. این خزنده بسیار پرقدرت و مقیاس فراوان بود در سال 2009 میلادی کد tagfie توسط این سایت به دنیا آمده است. در رابطه با این کد ها و سایر موارد در آینده منتشر خواهد شد. در همین سال این شرکت دارای 5000 عضوی است که از خدمات حرفه ای این وب سایت استفاده می کنند. این خلاصه ای از چند سال فعالیت این وب سایت است و در واقع بهتر است بگوییم این شرکت بود. بهینه سازی سایت معرفی شد که برای کاربران بسیار جالب و جذاب بود.

اما دو فاکتور مهمی که این وب سایت برای ارزیابی وب سایت ها معرفی کرد و قدرت سایت را از نمایش های مختلف نشان می دهد page authority و دامنه مقام نام دارد. اگر وبمستر باشید قطعا نام این دو فاکتور را شنیدید. moz با استفاده از این دو فاکتور به طور مختصر و سودمند، یک سایت را معرفی می کند.

منبع: pageranks.ir

& nbsp؛

معرفی امکانات سایت بهینه سازی سایت موز

چندین سال است که تصمیم گرفتیم معرفی سایت های سئو را معرفی کنیم و ماکان را معرفی کنیم. همه سایت ها مانند ابزارهایی هستند که دارای نقاط ضعف و نقاط ضعف هستند که با معرفی ما توسط آن پیدا کردن و قدرت بهینه سازی وب سایت خود را بالا ببرید.

& nbsp؛

آنالیز سایت با موز

ابتدا ورودی سایت در قسمت URL را کلیک کنید تا آدرس سایت خود را کامل کنید تا جستجو کنید تا تجزیه و تحلیل وب سایت شما آغاز شود. پیشنهاد می کنیم یک حساب کاربری با ایمیل خود بسازید تا تجزیه و تحلیل کامل و بدون محدودیت مشروع باشید.

قسمت اول لینک های ورودی می باشد که به معنای ورودی سایت شما می باشد، همان لینک های سایت می باشد البته ناگفته نماند در نوار بالا زیر مکان آدرس سایت اطلاعات Domain Authority و Page Authority و ارتباطات ایجاد شده هم؟

در قسمت لینک های ورودی ستون اول عنوان و لینک های داده شده به سایت شما و Link Anchor Text هم کلمه ای با آن لینک نشان داده شده است. Spam Score هم قادریست است که به طور مداوم به سایت سئو موز اضافه شده و درصد اسپم یا هرز دامنه را نشان می دهد. PA و DA هم به ترتیب اتوریتی پیچ و دامین اتوریتی توضیح داده شده توسط سایت moz ارائه و آپدیت می شوند.

قسمت فقط کشف شده هم به دقیقا زمان کراول یا دیدن تمام لینک ها در قسمت تاریخ به روز شده UTC نمایش داده می شود حتی با زمان ساعت و دقیقه!

قسمتهای بالای صفحه مربوط به لینک داخلی داخلی سایت خودمان است که معتبرترین و با ارزش ترین ها نشان می دهد که گزینه هاش تکراری هستند.

قدرت صفحه (Page Authority) یکی دیگر از ابزار رتبه بندی در موتورهای جستجو است که توسط شرکت MOZ برای پیش بینی رتبه بندی یک صفحه خاص در موتورهای جستجو (SERP) توسعه یافته است. امتیاز قدرت صفحه عددی بین 1 تا 100 است که هر چه که بیشتر باشد نشان دهنده قابلیت بیشتر آن صفحه است تا بتواند رتبه های بهتر را در نتایج جستجو بدست آورد.

قدرت صفحه بر پایه اطلاعاتی که از ابزار تجزیه و تحلیل سئو Mozscape web index می گیرد عمل می کند. این اطلعات شامل تعداد لینک ها، MozTrust، MozRank و سایر فاکتورهایی است که از Moz برای تجزیه و تحلیل اطلاعات آن استفاده می کند. قدرت صفحه، مانند قدرت دامنه به عنوان یک هوش مصنوعی با مکانیسم خودکار یادگیری و تجزیه و تحلیل، برای شناسایی الگوریتم ها عمل می کند. از تجزیه و تحلیل این پیچیدگی های الگوریتمی که بیشترین شباهت ساختاری با الگوریتم های کاربردی در موتورهای جستجو دارند، امتیاز صفحه قدرت به دست می رسد.

محاسبه امتیاز قدرت صفحه

امتیاز قدرت صفحه

ابزارهای Moz برای امتیاز دامنه، یک محدوده چند امتیاز را در نظر می گیرند. امتیاز قدرت صفحه هم مانند امتیاز قدرت دامنه، از مقادیر پایین بهتر و بیشتر رشد می کند و افزایش امتیاز در شرایط که امتیاز صفحه 70، از زمانی که صفحه صفحه 30 است کار دشوارتر است. با توجه به به روز رسانی مداوم الگوریتم های Moz ممکن است پس از هر دوره زمانی امتیاز قدرت صفحات وب سایت شما تغییر کند؛ این تغییر به معنای تغییرات ایجاد شده در اطلاعات وب سایت شما نیست. احتمالا در به روز رسانی های بعدی Moz اهمیت یک فاکتور نسبت به نسخه قبل، بیشتر یا کمتر است.

امتیاز خوبی برای صفحه قدرت

وقتی درباره جستجوهای جستجو تحقیق می کنید و میخواهید بدانید کدام صفحات، قدرت بیشتری دارند و لینک های مهمتری در خود جا داده اند، نمیتانید امتیاز مطلقی مانند نمره یک امتحان به آنها بدهید. بلکه باید صفحات را با هم مقایسه کنید. این دقیقا همان کاری است که موتورهای جستجو و ابزار تجزیه و تحلیل سئو درموز انجام می دهند. نحوه محاسبه امتیاز قدرت صفحه، یک مقیاس نسبی است به همین دلیل نمیتوان امتیاز خوب یا بد برای صفحه قدرت تعیین کرد. امتیاز قدرت صفحه، پیش بینی می کند که این صفحه خاص از وب سایت، نصب به صفحاتی با اطلاعات مشابه، چه میزان در جستجوی نتایج، در این زمان به دست می شود.

صفحه قدرت در مقایسه با قدرت دامنه

قدرت صفحه مقیاس است که برای پیشبینی توانایی یک صفحه خاص در رتبه بندی نتایج جستجو به دست می دهد؛ در حالی که دامنه قدرت، دامنه اصلی یا دامنه اصلی یک وب سایت از این نظر بررسی می شود. همانقدر که قدرت صفحه و قدرت دامنه از لحاظ ماهیت به هم شبیه هستند، همینقدر هم با یکدیگر متفاوت هستند.

مشاهده صفحه قدرت

مقیاس مقایسسی قدرت صفحه، در بیشتر ابزارهای تجزیه و تحلیل سئو در وب قابل مشاهده است. در محیط Moz می توانید برای اندازه گیری قدرت صفحه از ابزار مشهور Open Site Explore استفاده کنید. همچنین برای مشاهده قدرت صفحه و قدرت دامنه، دیگر ابزارهای Moz مانند MozBar، Keyword Explore، Moz Pro campains و Mozscape API نیز در دسترس شما هستند.

معنای فنی قدرت صفحه

قدرت صفحه چیست

نحوه محاسبه قدرت صفحه دقیقا مشابه محاسبه قدرت دامنه است، اما برای یک صفحه خاص از وب سایت تعیین می شود. قدرت صفحه بر اساس اطلاعاتی که از Mozscape وب سایت گرفته می شود دست می یابد. این اطلاعات به عواملی مثل تعداد لینک های آن صفحه، MozTrust، MozRank و بیش از 40 فاکتور دیگر که برای بررسی سئو در Moz طراحی شده است، بستگی دارد. مسئله مهم این است که به یاد داشته باشید، تنها روی نکات خاصی مانند کلمات کلیدی یا مناسب از محتوای تکیه نکنید؛ توجه همزمان به تمام عوامل موثر در سئو عامل موفقیت وب سایت شما خواهد بود.

قدرت صفحه هم قدرت دامنه، با استفاده از یک هوش مصنوعی که مکانیسم خودکار برای یادگیری و تجزیه و تحلیل سئو محاسبه می شود و اطلاعاتی که در هر زمان از الگوریتم ها دریافت می شود، در حال تغییر است. به همین دلیل، بهتر است صفحه قدرت را به عنوان یک معیار نسبی در نظر بگیریم و صفحات مختلف را از لحاظ امتیاز قدرت صفحه مقایسه کنیم.

تاثیر بر قدرت صفحه

قدرت صفحه یک امتیاز کلی است و تاثیر بر آن کار سختی است. این امتیاز با استفاده از مجموعهای از عوامل پیچیده و مقایسه آنها به دست آمده است و این موضوع کاملا آگاه است. تا زمانی که Google فاکتورهای زیادی و پیچیده برای رتبه بندی نتایج جستجو را در نظر بگیرد، ابزارهای تجزیه و تحلیل سئو نیز باید این الگو را تکرار کنند تا نتایج ارائه شده هر چه بیشتر به واقع نزدیک شوند.

بهترین راه برای تاثیر بر امتیاز قدرت صفحه، این است که به کیفیت و کمیت لینک های که به کار بیشتر توجه کنید. این عامل مستقیما امتیاز فاکتورهای مهمی مانند MozTrust و MozRank را افزایش می دهد. اگر صفحات وبسایت شما، وب سایت های قدرتمند که قدرت دامنه و قدرت صفحات بالا هستند، لینک خروجی (لینک خارجی) گرفته شود، نصف راه رفت و رای اعتماد برای قدرت صفحه دریافت کرد.

دسته بندی : افزایش فروش سایت