مسئولیت دامنه
مجوز دامنه چیست؟
دامنه مسئولیت (DA) یک موتور رتبه بندی موتور جستجو است که توسط Moz طراحی شده است که پیش بینی می کند که چه وب سایت چگونه در صفحات نتایج جستجو ( SERPs) رتبه بندی می کند. نمره اداره دامنه از یک تا 100، با بالاتر نمره مربوط به توانایی بیشتر رتبه بندی است.

مسئولیت دامنه با ارزیابی دامنه ریشه لینک، تعداد لینک های کلیدی، MozRank، MozTrust، و غیره – به یک نمره DA محاسبه می شود. این نمره پس از آن می تواند در مقایسه با وب سایت ها یا ردیابی “رتبه بندی قدرت” یک وب سایت در طول زمان مورد استفاده قرار گیرد.

شما می توانید DA یک وب سایت با استفاده از MozBar (یک افزونه رایگان Chrome)، Open Site Explorer (یک تجزیه و تحلیل Backlink) تجزیه و تحلیل SERP از کلید واژه جستجوگر و ده ها ابزار دیگر SEO در سراسر وب را مشاهده کنید.

چگونه Domain Authority برنده می شود؟
ما نمره Domain Authority را در مقیاس لگاریتمی 100 امتیاز بر اساس محبوبیت وب سایت، MozRank، MozTrust و غیره نمره می دهیم. بنابراین، نمرات خود را از 20 تا 30 به میزان قابل توجهی آسان تر می کند تا از 70 تا 80 افزایش یابد.

یک مقام «خوب» دامنه چیست؟
به طور کلی، سایتهایی که تعداد بسیار زیادی از خارجیهای خارجی با کیفیت بالا (مانند ویکی پدیا یا Google.com) در بالای دامنه دامنه محدوده قرار دارند، در حالی که کسب و کارهای کوچک و وب سایت هایی که ورودی کمتر دارند، ممکن است پایین تر از پایین باشد. وب سایت های با نام تجاری همیشه با یک امتیاز رتبه بندی دامنه از یک شروع می شود.

به دلیل اینکه محدوده مدیریت محدوده محاسبه شده است (به بخش “تعریف مالکیت فنی دامنه” مراجعه کنید)، در هنگام انجام تحقیق در جستجوی نتایج و تعیین اینکه کدام سایت ممکن است قویتر باشد بهتر است به عنوان یک متریک مقایسه (به جای امتیاز مطلق بتن) / پرونده های پیوند مهم نسبت به دیگران. از آنجایی که این یک ابزار مقایسهای است، لزوما نمره “خوب” یا “بد” نام دامنه وجود ندارد.

مسئولیت دامنه در مقابل صفحه
در حالیکه قدرت دامنه قدرت پیش بینی رتبهبندی دامنه یا زیر دامنه را اندازه میگیرد، صفحه اندازه گیری میزان اندازه صفحات شخصی را اندازه میگیرد.

از کجا می توانم اداره دامنه را پیدا کنم؟
معیارهای اداری دامنه در ده ها تن از سکوهای بازاریابی اینترنتی و آنلاین در سراسر وب قرار گرفته است.

در اکوسیستم Moz، می توانید با استفاده از Open Site Explorer، MozBar (Toolbar SEO Free Moz) یا بخش تجزیه و تحلیل SERP Keyword Explorer می توانید اندازه دامنه را اندازه گیری کنید. استانداردهای اداری نیز در همه کمپین های Moz Pro و API Mozscape نیز موجود است.

تعریف سازمانی مالکیت دامنه
مسئولیت دامنه بر اساس اطلاعات وب سایت Mozscape است و شامل تعداد لینک، نمرات MozRank و MozTrust و ده ها تن از عوامل دیگر (بیش از 40 در مجموع). محاسبه خود واقعی Domain Authority با استفاده از یک ماشین یادگیری ماشین برای پیش بینی الگوریتم “مناسب ترین” پیدا می کند که بیشترین اطلاعات مربوط به Mozscape را با رتبه بندی در هزاران واقعی جستجو جستجو که ما به عنوان استانداردهای برای مقیاس برابر با آنها استفاده می شود ما می خواهیم، ​​نزدیک تر می شود.

در حالی که معیارهای خاص مانند MozRank می توانند به سوالات مربوط به پیوند خام (مثلا سهم پ؟وند) پاسخ دهید و تعداد پیوندها می توانند مقدار خام مربوط به پیوند صفحات / سایت ها، معیارهای دامنه (و صفحه مجاز) را به سوالات سطح بالا دامنه (یا صفحه) “رتبه بندی”.

از آنجایی که Authority براساس حسابداری یادگیری ماشین است، نمره سایت شما اغلب نوسان خواهد داشت، زیرا در محاسبه بیشتر، کمتر یا متفاوت داده ها استفاده می شود – مثلا زمانی که یک وبسایت جدید Mozscape منتشر می شود. به همین دلیل توجه داشته باشید که بهترین استفاده از Domain Authority به عنوان یک نسبت ماتریکس در مقایسه با پروفایل های پیوند از سایت های دیگر، در مقایسه با ارزش مطلق «به ثمر رسیدن» کارایی تلاش های داخلی SEO شما است.

چگونه میتوانم نفوذ دامنه نفوذ کنم؟
مسئولیت دامنه دشوار است به طور مستقیم تحت تاثیر قرار. این یک مجموع معیارهای دیگر (MozRank، MozTrust، پروفایل پیوند و …) است که هر کدام بر میزان امتیازات تأثیر می گذارد. این عمدا انجام شد؛ این متریک به معنای تقریبی بودن یک سایت داده شده در Google Search Results. از آنجایی که گوگل فاکتورهای زیادی را در نظر می گیرد، یک متریک تلاش می کند که محاسبه کند، باید عوامل زیادی را نیز شامل شود.

بهترین روش برای تأثیرگذاری بر اندازه دامنه دامنه، بهبود کل SEO شما است. به طور خاص، باید با پیوند بیشتر از سایر صفحات مرتبط به صفحات، بر روی پروفایل خود لینک تمرکز کنید که بر روی MozRank و MozTrust تاثیر می گذارد.

چرا مجلس من تغییر کرد؟
از آنجاییکه Domain Authority (و برای آن موضوع، Page Authority) از چندین معیار و حسابداری تشکیل شده است، دقیقا علت دقیق تغییر ممکن است یک چالش باشد. اگر نمره شما بالا یا پایین رفته باشد، بسیاری از عوامل تاثیرگذار احتمال وجود دارد از جمله مواردی مانند:

رشد پروفایل شما بسیار جدید بود و هنوز در فهرست وب Mozscape ثبت نشده است. (این می تواند چندین بار به روز رسانی لیست برای تازه های به دست آورد که می تواند شامل شود.)
سایت های با بالاترین اعتبار، رشد قابل توجهی داشته و روند روند پوسته شدن از بین می رود برد.
شما لینک را به دست گرفته از مکان هایی که به رتبه بندی گوگل کمک نمی کند.
ما (و در فهرست ما) بیشتر یا کمتر از دامنه مرتبط خود را از آنچه ما قبلا می توانیم

مجوز دامنه شما در انتهای پایین تیتی امتیاز گرفته شده است و به همین دلیل با بیشترین مقدار قابل اندازهگیری است.
شما میتوانید بیشتر در مورد نحوه تفسیر این (و دیگر) تغییرات در نمرات مقامات در اینجا بخوانید.

کلید شناختن نوسانات صفحه و دامنه این است که این معیارها در خلاء وجود ندارد – آنها به بسیاری از عوامل مثبت و منفی بستگی دارد به طوری که حتی اگر یک سایت داده شده وب سایت خود را بهبود می بخشد، نمره سازمان (ها) آی تی یک معبد خوب برای کمک به درک اینکه چرا بهترین رتبه بندی ها کار می کنند. بیایید به مثال نگاه کنیم:

اگر سنگاپور بهترین کیفیت هوا در سال 2015 داشته باشد و حتی بیشتر در سال 2016 بهبود یابد، آیا آنها تضمین می شود که در # 1 باقی بمانند؟ اگر دانمارک همچنین کیفیت هوا بهبود خود را بهبود می بخشد، یا نیوزیلند (که، مثلا، از رتبه بندی در سال 2015 خارج شده است)، به سیستم رتبه بندی می رسد؟ ممکن است کشورهای 2 تا 10 به طور قابل توجهی بهبود یافته و سنگاپور هم اکنون به 11 کاهش یافته است،هرچند که از لحاظ فنی بهتر شده و نه بدتر. از آنجا که بسیاری از عوامل دیگر در بازی وجود دارد، رتبه بندی Singapur می تواند به رغم هر گونه اقدام (یا بی عملی) در هر بخش آنها تغییر کند.

مسئولیت دامنه (و اداره صفحه) به شیوه ای مشابه کار می کنند. از آنجایی که آنها در یک سیستم 100 نقطه مرتب شده اند، پس از هر آپدیت، بازه ها به این معنی است که نمره Authority از یک صفحه / سایت معین می تواند حتی اگر این صفحه / سایت بهبود کم و کیفیت لینک خود را بهبود پاک کردن چنین ماهیتی یک سیستم نسبی است، قابل سنجش است. به این ترتیب – و این به اندازه کافی مهم است که ما آن را بار دیگر تأکید می کنیم – نمرات مقامات بهتر است به عنوان معیار مقایسه، و نه مطلق.